Mocna końcówka Lacus Stoczniowiec

Afgcomputers.pl wygraną nad Revengersami zwiększyli swoje szanse na miejsce w najlepszej piątce elity. Lacus Stoczniowiec odwrócił wynik w ostatnich dwóch minutach i pokonał Szturmowców 3:2. FTF zrobił kolejny krok w kierunku grupy mistrzowskiej. Dobrą formę potwierdziło Gietewu, które wygrało czwarty raz z rzędu. Los Amarillos powiększyli przewagę nad strefą spadkową do sześciu punktów. Logicas zatrzymał KS Junikowo, którego wpadkę wykorzystali Snow Storm II.

Superbet 1. WL Liga: afgcomputers.pl w grze o grupę mistrzowską

To nie był dzień Revengersów. Pojedynek z afgcomputers.pl rozpoczęli w pięciu i w 4 min, po skutecznie wykonanym rzucie karnym Dmytro Fabijansky’ego musieli odrabiać straty. Gdy już mieli uzupełnić skład do sześciu zawodników, to w 9 min czerwoną kartką został ukarany Dominik Andrzejewski. Beniaminek dalej musiał rywalizować z przeważającą siłą przeciwnika. Revengers mieli swoje okazje. Przed przerwą nie wykorzystali rzutu karnego, ale w 25 min za sprawą gola Kamila Lorka doprowadzili do wyrównania. AFG szybko odpowiedziało, bo już kilkadziesiąt sekund później ponownie miało bramkę przewagi. Na 2:1 trafił – drugi raz w tym spotkaniu – Fabijansky. Revengers szukali swoich szans, ale nie potrafili już trafić do siatki. Prowadzenie powiększyło za to afgcomputers.pl. Bramki Norberta Kwiecienia i Tomasza Klameckiego dały wygraną 4:1.

Afgcomputers.pl awansowali na czwarte miejsce, Revengers spadli na piąte.

afgcomputers.pl – Revengers 4:1 (1:0)
⚽️ 4’ 26’ Dmytro Fabijansky, 31’ Norbert Kwiecień, 38’ Tomasz Klamecki – 25’ Kamil Lorek
🟡 Kamil Kosicki (afgcomputers.pl)
🔴 Dominik Andrzejewski (Revengers)
⭐️ Dmytro Fabijansky (afgcomputers.pl)

Superbet 2. WL Liga: Lacus wygrał rzutem na taśmę, FTF bliski awansu do grupy mistrzowskiej

Kapitalna końcówka Stoczniowców! Gole Wojciecha Zarębskiego w 39 min i Dariusza Walaska w ostatniej akcji spotkania dały trzy punkty oraz awans na pozycję lidera grupy A Lacus-owi. Niebiesko-Czarni przegrywali ze Szturmowcami od trzeciej minuty. Zdołali wyrównać dopiero na początku drugiej części, ale równie szybko stracili kolejnego gola. Ostatnie fragmenty pojedynku należały jednak do Stoczniowca, który za zwycięstwo nad Pomarańczowo-Czarnymi zgarnął dodatkowy punkty do dorobku grupy mistrzowskiej.

W grupie B obyło się bez niespodzianki. FTF po bardzo dobrym meczu w wykonaniu tria Mateusz Rusiecki – Paweł Książek – Błażej Lewandowski ograł Unifi Squad 8:4. Pierwsza część zakończyła się prowadzeniem 4:1. Strzelanie rozpoczął Książek, a następnie hat-tricka ustrzelił Rusiecki. Cała wymieniona trójka dołożyła swoje gole po zmianie stron. FTF po drugiej bramce Lewandowskiego wygrywał 8:2, ale w końcowych fragmentach meczu pozwolił beniaminkowi na zmniejszenie strat. Zwycięstwo pozwoliło na awans na czwarte miejsce, które jest premiowane grą grupy mistrzowskiej. Dziś FTF będzie mógł przypieczętować miejsce w najlepszej czwórce grupy. Tak się stanie w przypadku wygranej nad Evertec.

Szturmowcy – Lacus Stoczniowiec 2:3 (1:0)
⚽️ 3’ Dariusz Mieczkowski, 25’ Marcin Biel – 22’ Adam Kluczyński, 39’ Wojciech Zarębski, 40’ Dariusz Walassek
⭐️ Dariusz Walasek (Lacus Stoczniowiec)

FTF – Unifi Squad 8:4 (4:1)
⚽️ 8’ 11’ 14’ 30’ Mateusz Rusiecki, 4’ 24’ Paweł Książek, 21’ 33’ Błażej Lewandowski – 20’ Daniel Kulisz, 28’ Krzysztof Waliszewski, 37’ Bartosz Surma, 39’ Mateusz Furmanek
⭐️ Mateusz Rusiecki (FTF)

Superbet 3. WL Liga: Dobra forma potwierdzona, Gietewu awansowało na trzecie miejsce

Gietewu potwierdziło dobrą formę i wygrało czwarty mecz z rzędu. Z ostatnich gier środowy rywal był najtrudniejszym. Potyczka z FC Albatros była warta przysłowiowe sześć punktów, a gra toczyła się o trzecie miejsce na koniec dziewiątej kolejki. Pierwsza część gry zakończyła się remisem 2:2. Gietewu po dwóch golach Mateusza Sibili prowadziło 2:0, ale w ostatnich pięciu minutach pozwoliło Albatrosowi wyrównać. W 15 min bramkę kontaktową zdobył Damian Łuczak, a do wyrównania sekundy przed przerwą doprowadził Patryk Nawrocki. Gol, który okazał się kluczowym i wartym trzy oczka wpadł na początku drugiej części. W 22 min zwycięską bramkę zdobył Przemysław Latosi.

Wiele wskazuje na to, że potyczka Los Amarillos z PWW będzie miała kluczowe znaczenie w kwestii walki o utrzymanie. Do czwartej ligi spadną trzy ostatnie zespoły. Przed pierwszym gwizdkiem Los Amarillos byli nad kreską, ale mieli tylko dwa oczka przewagi nad PWW, który był pierwszym zespołem w strefie spadkowej. Winogradzianie w przypadku wygranej przeskoczyliby swojego przeciwnika w klasyfikacji. Tak się jednak nie stało. Los Amarillos po kapitalnej pierwszej odsłonie pokonali PWW 3:1. Żółto-Czarni przed zejściem na przerwę zdobyli wszystkie bramki. W 6 min na 1:0 trafił Kamil Zelman, a następnie bramkarza rywala pokonywali kolejno Tomasz Klimecki i Dariusz Rękoś. W drugiej części padł jeden gol. W 23 min bramkę dającą nadzieję na walkę o punkty zdobył Marcin Ochla. Jak się później okazało było to honorowe trafienie.

Gietewu po zwycięstwie jest trzecie ze stratą czterech punktów do prowadzącej dwójki. Albatros wypadł z czołówki, ale ma na wyciągnięcie ręki ostatnie miejsce na podium (traci dwa oczka). Los Amarillos wypracowali sobie 6-punktową przewagę nad strefą spadkowej, w której są PWW, ICPen i Ber-Trans.

Gietewu – FC Albatros 3:2 (2:2)
⚽️ 6’ 11’ Mateusz Sibila, 22’ Przemysław Latosi – 15’ Damian Łuczak, 20’ Patryk Nawrocki
⭐️ Mateusz Sibila (Gietewu)

PWW – Los Amarillos 1:3 (0:3)
⚽️ 23’ Marcin Ochla – 6’ Kamil Zelman, 7’ Tomasz Klimecki, 12’ Dariusz Rękoś
⭐️ Tomasz Klimecki (Los Amarillos)

Superbet 4. WL Liga: Logicas pierwszym pogromcą Junikowa

Nie mający już szans na grupę mistrzowską Logicas pewnie ograł walczące o najlepszą czwórkę KS Junikowo. Mecz zakończył się wynikiem 5:1. Po kwadransie gry Logicas miał na swoim koncie trzy gole. Nadzieje KSJ dał Dawid Norek, ale po zmianie stron piłka dalej wpadała tylko do ich bramki. W 30 min rezultat ustalił Artur Pacholczyk. Była to jego druga bramka w tym meczu. Junikowo przegrało pierwszy mecz w sezonie.

Rezerwy Snow Storm wykorzystały wpadkę Junikowa i po wysokiej wygranej nad Czarnymi Panterami wyprzedziły KSJ w tabeli. Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na 6-bramkowe zwycięstwo. Snow Storm prowadził 3:2. Na prowadzenie wychodził 3-krotnie, w tym dwa razy za sprawą goli Michała Burcha. Przed upływem pół godziny gry rezerwy 3-ligowca powiększyły przewagę. Do siatki pierwszy raz w tym meczu trafili Mateusz Czepułkowski i Jan Spychała. Obaj powiększyli swój dorobek w ostatnich dziesięciu minutach. Czepułkowski zdobył jeszcze dwie bramki, a Spychała jedną. Hat-tricka skompletował też Burch, dubletem popisał się Witold Grylewicz. Snow Storm II wygrał 10:4.

Logicas – KS Junikowo 5:1 (3:1)
⚽️ 11’ 30’ Artur Pacholczyk, 14’ Krzysztof Krawczyk, 15’ Jakub Norek (samob.), 25’ Adam Piosik (samob.) – 17’ Dawid Norek