Początek przedostatniej kolejki

Tilted Penguins po zwycięstwie nad ustępującym mistrzem awansowali przynajmniej na 24 godziny na pierwsze miejsce. Diadal i NDW zakończyli wiosenną kampanię. Ci pierwsi pokonali Tornado, ci drudzy przegrali z Onymi.

1. WL Liga: Powrót Pingwinów na pierwsze miejsce

Na start przedostatniej serii spotkań w elicie doszło do pojedynku wicelidera z ustępującym mistrzem ligi. Pierwsza część gry zakończyła się prowadzeniem Tilted Penguins 2:1. Pingwiny wygrywały już 2:0, ale pozwoliły Chłoście złapać kontakt. Druga połowa była kopią pierwszej. Wicelider zdobył dwa kolejne gole, po czym mistrzowie odpowiedzieli na nie jednym trafieniem. Tilted Penguins wygrali 4:2 i powrócili na pierwszą lokatę. Na jak długo? Na pewno pozostaną na tym miejscu przynajmniej do zakończenia wtorkowego hitu kolejki, w którym druga IKP Olimpia zmierzy się z trzecimi Synami Gehenny. Remis lub wygrana tej drugiej drużyny będzie jednoznaczna z zakończeniem szesnastej serii na fotelu lidera.

Tilted Penguins – Chłosta 4:2 (2:1)
⚽️ 4′ Roman Palets, 11′ Szymon Majewicz, 27′ Mateusz Klimkiewicz, 35′ Jakub Drzewiecki – 13′ Szymon Korczyk, 38′ Michał Kaczmarek
🟡 Mateusz Klimkiewicz (Tilted Penguins), Mikołaj Nowak, Michał Kaczmarek (obaj Chłosta)
⭐️ Jakub Drzewiecki (Tilted Penguins)

2. WL Liga: Zmarnowana szansa Tornada Ognik

Tornado zmarnowało idealną okazję do awansu na ostatnie premiowane grą w fazie play-off – 5. miejsce. Na mecz z Diadalem żółto-niebiescy przybyli w 5-osobowym zestawieniu, które nie było w stanie podjąć równorzędnej walki z przeciwnikiem. Do przerwy beniaminek prowadził 5:1, a po zmianie stron podwoił swój dorobek bramkowy. Najlepszy wśród zawodników Diadala – Dawid Floryan trafił do siatki pięć razy.

O tym kto zajmie piąte miejsce zadecydują dwa pojedynki, w których Biuro Podróży Almatur zmierzy się z walczącymi o awans – Emeritos Galaktikos i bezpośrednie spotkanie pomiędzy zainteresowanymi zespołami Tornado Ognik kontra FFC Habitat.

Tornado Ognik – Diadal 3:10 (1:5)
⚽️ 15′ 30′ Marcin Wojtaszyk, 27′ Piotr Skrzypczak – 4′ 13′ 16′ 28′ 31′ Dawid Floryan, 3′ 22′ Jakub Brzozowski, 12′ Adrian Madajczyk, 26′ Mateusz Mucha, 32′ Dominik Sobczak
⭐️ Dawid Floryan (Diadal)

3. WL Liga: Oni walczą o fazę play-off

Na zakończenie poniedziałkowej kolejki Oni zmierzyli się z NDW. Żółto-czarni walczyli o zwycięstwo, które przedłużyłoby szanse na powalczenie o fazę play-off lub awans do Pucharu Wiary Lecha, natomiast bordowo-czarni żegnali się z obecną kampanią, która była w ich wykonaniu najlepsza w historii występów na WL Lidze. Oni wygrywali 2:0 po golach Pawła Jassema i Kamila Magdonia, ale stracili prowadzenie na początku drugiej części. Przed przerwą gola kontaktowego zdobył Michał Andrzejewski, a trzy minuty po wznowieniu gry wyrównał Tomasz Mucha. O zwycięstwie Onych zadecydowały gole Jassema, który w 24 i 29 min dał prowadzenie 4:2. NDW nie wywiesiło białej flagi, tylko do końca walczyło o remis. W 32 min Andrzejewski zmniejszył stratę, ale było to wszystko na co było stać bordowych w ostatnich dziesięciu minutach. Oni wygrali 4:3 i awansowali na trzecie miejsce w grupie barażowej. Do prowadzącego Atmosfericia, z którym zmierzą się w ostatniej kolejce tracą dwa oczka.

NDW – Oni 3:4 (1:2)
⚽️ 19′ 32′ Michał Andrzejewski, 23′ Tomasz Mucha – 14′ 24′ 29′ Paweł Jassem, 17′ Kamil Magdoń