Pierwsze awanse – afgcomputers.pl i FarbSystem zagrają w drugiej lidze

Dzięki wygranej nad FDK awans do drugiej ligi wywalczył afcomputers.pl. Był to korzystny wynik także dla lidera – FarbSystem-u, który również otrzymał promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Miejsce w Pucharze Wiary Lecha zajęli PWW i Polibulls, dla których zagrały Byczki ogrywając ICPen.

3. WL Liga: afcomputers.pl i FarbSystem w drugiej lidze

W piątkowych meczach gra toczyła się o awans do drugiej ligi oraz dwa miejsca w Pucharze Wiary Lecha. Promocję przy zwycięstwie wywalczyłby afgcomputers.pl, który pociągnąłby za sobą FarbSystem. Grę w Pucharze Wiary Lecha mógł zapewnić sobie ICPen (przy wygranej nad Byczkami) lub Polibulls (czekali na zwycięstwo lub remis Byczków w starciu z ICPen-em) oraz ktoś z pary PWW – Los Amarillos. Te dwie ostatnie drużyny rozegrały przeciwko sobie bezpośredni pojedynek, w którym trzypunktowa zdobycz premiowała jednych albo drugich, natomiast podział punktów był korzystniejszy dla winogradzian.

Afgcomputers.pl, choć przegrywali w pierwszej części dwukrotnie (0:1 i 1:2) to przed przerwą za sprawą bramek Tomasza Klameckiego i Damiana Wojtkowiaka odwrócili wynik. Udany był też początek drugiej odsłony. W 21 min na dwubramkowe prowadzenie AFG wyprowadził Kamil Kosicki. Nadzieje na korzystny wynik dla FDK zwrócił Patryk Maćkowiak, który pięć minut później zmniejszył stratę do jednego gola. Było to jednak wszystko na co było stać zawodników ubranych w czarne trykoty. W ostatnich dziesięciu minutach afgcomputers.pl przypieczętowali zwycięstwo, ale i awans do drugiej ligi trzecią i czwartą bramką Wojtkowiaka oraz trafieniem Andrii Nazarevycha. AFG wygrało 7:3. Na drugim poziom rozgrywkowy awansował również FarbSystem, który powrócił do wyższej ligi po półrocznej przerwie.

Zasłużonym zwycięstwem Byczków zakończyło się spotkanie przeciwko ICPen-owi. Po jedenastu minutach i trzech golach Dawida Woźniaka prowadzili 3:0, na przerwę natomiast zeszli z dwubramkową przewagą – 4:2. W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie. Byczki powiększały przewagę, a ICPen dołożył kolejne honorowe trafienie. Po przerwie swój dorobek powiększył Woźniak, który mecz zakończył z czterema golami. Byczki pokonały ICPen 8:3

Bezpośredni pojedynek o miejsce w Pucharze Wiary Lecha stoczyli PWW i Los Amarillos. Winogradzianie szybko otworzyli wynik. Już w pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Ochla. Radość nie trwała długo. 120 sekund później do remisu doprowadził Grzegorz Silski. PWW osiągnęło przewagę co miało przełożenie na wynik. Po kwadransie gry prowadziło 3:1. W drugiej odsłonie, a dokładniej w 26 min Piotr Buszta zdobył gola kontaktowego. Los Amarillos nie byli jednak w stanie powstrzymać rywala, który w ostatnich dziesięciu minutach przypieczętował wygraną i awans do Pucharu Wiary Lecha kolejnymi trzema bramkami.

Byczki – ICPen 8:3 (4:2)
⚽️ 6′ 9′ 11′ 32′ Dawid Woźniak, 15′ Dominik Jesiołowski, 24′ Jakub Jóźwiak, 28′ Daniel Ziętara, 34′ Jakub Pudełko – 20′ 29′ Marcin Witkowski, 12′ Jakub Wołoszyn