Grupy Final Six rozlosowane

Poznaliśmy zestaw grup fazy finałowej Pucharu WL Ligi, która odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca. Triumfator rozgrywek pucharowych oprócz trofeum wywalczy awans do Pucharu Polski, który zostanie rozegrany 9 lipca w Warszawie.

Podczas wtorkowych gier na boisku Droga Dębińska odbyło się losowanie Final Six Pucharu WL Ligi. Sześć najlepszych drużyn drugiej rundy zostało podzielonych na dwie 3-zespołowe grupy. Do tej oznaczonej literą K trafiło dwóch drugoligowców i jeden przedstawiciel elity – kolejno Emeritos Galaktikos, Gietewu i Synowie Gehenny. W grupie L znaleźli się dwaj pierwszoligowcy i wicelider (w chwili losowania) drugiego frontu – transkrupka.pl, IKP Olimpia i Luis&Spółka.

Mecze fazy finałowej Pucharu WL Ligi odbędą się w niedzielę, 4 czerwca. Początek zmagań został zaplanowany na godzinę 18:30. Zwycięzcę rywalizacji w sezonie Wiosna 2023 i jednocześnie uczestnika Pucharu Polski poznamy przed godziną 21:15.

20:45 – finał

Mecze w grupie, półfinały i mecz o trzecie miejsce potrwają 1×13 minut. Czas gry w finale wyniesie 2×10 minut. W przypadku remisu w fazie pucharowej sędzia zarządzi 3-minutową dogrywkę, a następnie trzy serie rzutów karnych.