Chłosta uzupełniła grupę mistrzowską w pierwszej lidze

Chłosta wśród najlepszych drużyn elity. FarbSystem kończy fazę zasadniczą z kompletem zwycięstw. Imperium Łazarskie opuszcza ostatnie miejsce w drugiej lidze.

1. WL Liga: Chłosta powalczy o medale, Hurtownia.Fajerwerkowo.pl o utrzymanie

Ostatni mecz fazy zasadniczej w elicie decydował o tym, który z zespołów trafi do grupy mistrzowskiej, a który do spadkowej. Przed starciem wyżej w tabeli była Hurtownia.Fajerwerkowo.pl. Pirotechnikom potrzebny był remis, Chłosta nie mogła kalkulować – musiała wygrać.

Obrońcy tytułu mistrzowskiego do przerwy prowadzili 2:0 po golach Mikołaja Nowaka i Michała Niedźwiedzkiego. Drugą część Chłosta rozpoczęła koncertowo. Niedźwiedzki do bramki z pierwszej połowy dorzucił kolejne dwie i w 24 min wygrywała już 4:0. Fajerwerkowo.pl zdołało trafić dwa razy za sprawą Damiana Tafelskiego, ale nie powstrzymało Chłosty przed zdobyciem kolejnych trzech bramek. Mistrzowie wygrali 7:2 i w drugiej rundzie powalczą o medale. Hurtownia.Fajerwerkowo.pl zagra o utrzymanie.

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – Chłosta 2:7 (0:2)
⚽️ 27′ 34′ Damian Tafelski – 19′ 22′ 24′ Michał Niedźwiedzki, 11′ Mikołaj Nowak, 33′ Mateusz Wiśniewski, 36′ Mateusz Bednarek, 39′ Łukasz Falkowski
⭐️ Michał Niedźwiedzki (Chłosta)

2. WL Liga: Imperium Łazarskie opuściło ostatnie miejsce

W jedynym drugoligowym pojedynku ostatnie Imperium Łazarskie zmierzyło się z przedostatnim FTF-em. W pierwszych dwudziestu minutach zdecydowanie lepsi byli zawodnicy z Łazarza, którzy prowadzili 5:2. Błysnął Marcin Busz. Napastnik Imperium przez siedem minut skompletował klasycznego hattricka, a przede wszystkim dźwignął swoją drużynę ze stanu 1:1 na 4:1. Były to kluczowe momenty pojedynku, który w drugiej odsłonie zmienił oblicze. Imperium w 27 min zdołało jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale w kolejnych minutach musiało drżeć o końcowy rezultat spotkania. FTF ruszył w pościg. W 28 min drugi raz piłkę do siatki skierował Paweł Mielcarzewicz. Kolejne bramki dla beniaminka wpadły w 38 i 39 min. W ostatnich sekundach FTF walczył o gola wyrównującego, na którego w ostateczności zabrakło już czasu.

Dzięki wygranej Imperium Łazarskie wydostało się z ostatniej lokaty, ale nadal jest w strefie spadkowej. Czerwoną latarnią drugiego frontu został FTF.

Imperium Łazarskie – FTF 6:5 (5:2)
⚽️ 9′ 10′ 15′ Marcin Busz, 4′ Konrad Maćkowiak, 18′ Damian Plewa, 27′ Sławomir Szalczyk – 7′ 28′ Paweł Mielcarzewicz, 18′ 38′ Patryk Trzybiński, 39′ Dariusz Gandecki
⭐️ Marcin Busz (Imperium Łazarskie)

3. WL Liga: FarbSystem zakończył fazę zasadniczą z kompletem punktów

Pojedynkiem FarbSystem-u z FC Atmosfericiem zakończyła się faza zasadnicza trzeciej ligi. Przed pierwszym gwizdkiem drużyny wiedziały o co będą grały w drugiej rundzie. FarbSystem zapewnił sobie grę o powrót w drugoligowe szeregi, natomiast FCA powalczy o trzeci udział w play-off w grupie barażowej, w której zmagania rozpocznie z pierwszej lokaty.

Pojedynek dostarczył ośmiu bramek, z czego sześć wpadło na konto FarbSystem-u, a połowa została dopisana do dorobku Mateusza Murawskiego, który wskoczył na pozycję lidera klasyfikacji snajperów. Wszystkie gole zostały zdobyte w drugiej odsłonie. Wynik otworzył FC Atmosferić, a konkretniej Krzysztof Nalepa, który w 23 min pokonał golkipera rywala. Podrażniony FarbSystem szybko postawił na swoim i po czterech minutach wygrywał 3:1. W ostatnich dziesięciu minutach wynik został podwojony. Schemat był identyczny – gol dla Atmosfericia, a następnie trzy trafienia FarbSystem-u, który dzięki wygranej dopisał dwa punkty do dorobku grupy mistrzowskiej i zrównał się w tabeli z liderującym – afgcomputers.pl.

FarbSystem – FC Atmosferić 6:2 (0:0)
⚽️ 24′ 29′ 32′ 36′ Mateusz Murawski, 25′ Piotr Schulze, 33′ Radosław Majewski – 23′ Krzysztof Nalepa, 30′ Vasyl Bersan