Derby Lubonia dla Ejbrów

Ejbry wygrały z Kolibem w derbach Lubonia, a OIimpia rozprawiła się z transkrupką.pl. Pierwsze zwycięstwo w drugiej lidze odniósł FTF. Udany początek sezonu ma za sobą Mechaniczna Pomarańcza. FarbSystem nadal bez straty.

1. WL Liga: Derby dla Ejbrów, klasyk dla IKP Olimpii

Pojedynki IKP Olimpii z transkrupką.pl przez wiele sezonów elektryzowały najwyższą klasę rozgrywkową. Od dwóch sezonów oba zespoły mijają się w realizacji celów. Jesienią, gdy transkrupka.pl walczyła o mistrzostwo, to Olimpia broniła się przed spadkiem. Zamiana miejsc nastąpiła w obecnym sezonie. IKP zmierza po odzyskanie tytułu i jest pierwsza z kompletem punktów, natomiast transkrupka.pl nie potrafi się wydźwignąć z kryzysu i jest już jedną nogą w grupie spadkowej. Rozstrzygnięcie meczu nie było zaskoczeniem, ale wynik już tak. IKP wygrała 7:0, choć po pierwszej odsłonie miała jednobramkową przewagę nad transkrupką.pl. W drugiej połowie Olimpia w pełni zdominowała boiskowe wydarzenia. Kolejny raz świetną dyspozycją błysnął Bartłomiej Olejniczak, który trzykrotnie pokonał bramkarza transkrupki.pl. W tabeli IKP jest pierwsza z czterema zwycięstwami, transkrupka.pl siódma.

W derbach Lubonia drugi raz w historii górowały Ejbry, dla których wtorkowe zwycięstwo z Kolibem było pierwszą wygraną w historii występów w 1. WL Lidze. Mecz ułożył się po myśli mistrzów drugiej ligi z jesieni. Przed przerwą wyszli na czterobramkowe prowadzenie. Strzelanie rozpoczął Maciej Mazurek, który w kilkadziesiąt sekund zdobył dwie bramki. Po zmianie stron Kolib zdołał odrobić część strat. Przed upływem półgodziny gry tracił do Ejbrów tylko dwa gole. Nadzieje rozwiał Mazurek. Pięć minut przed zakończeniem derbów miał na koncie trzy bramki, a jego zespół wygrywał 5:2. Strzelanie w 37 min zakończył Marcin Szejn. Ejbry awansowały na piąte miejsce. Dziś zagrają z Pingwinami, a stawką pojedynku będzie awans do ścisłej czołówki pierwszej ligi.

Ejbry Luboń – Kolib Luboń FC 6:2 (4:0)
⚽️ 10′ 11′ 35′ Maciej Mazurek, 13′ Kajetan Łyszczarz, 17′ Artur Rożek, 37′ Marcin Szejn – 27′ Paweł Balcerek, 29′ Dominik Przybylski
⭐️ Maciej Mazurek (Ejbry Luboń)

IKP Olimpia – transkrupka.pl 7:0 (1:0)
⚽️ 28′ 30′ 38′ Bartłomiej Olejniczak, 16′ Tomasz Kwaśnik, 24′ Piotr Nowak, 29′ Mateusz Bartkowiak, 34′ Michał Mirecki
⭐️ Bartłomiej Olejniczak (IKP Olimpia)

2. WL Liga: Pierwsze zwycięstwo w drugiej lidze FTF-u

Premierowej wygranej w drugiej lidze doczekał się FTF, który w efektownym stylu rozprawił się z Gietewu. Po pięciu minutach gry i … trzech bramkach Pawła Książka beniaminek wygrywał 3:0. Czerwono-czarni zdołali odrobić dwa gole (oba autorstwa Mariusza Majchrzaka), ale w kolejnych minutach nie byli stanie powstrzymać bardzo dobrze grającego FTF-u. Do hattricka jedną bramkę dołożył Książek, a w ostatnich czterech minutach na boisku brylował Błażej Lewandowski, który trzykrotnie wpisał się do protokołu sędziowskiego. FTF wygrał 8:2. W tabeli jest piąty. Gietewu w pięciu meczach zdobyło ledwie jedno oczko i wyprzedza jedynie Alamtur, który rozegrał do tej pory tylko dwa spotkania.

Trans-Stal Luboń nie wykorzystała szansy na zrównanie się punktami z prowadzącą dwójką przegrywając z FFC Habitat 3:5. Do 32 min utrzymywał się remis. Dwukrotnie na prowadzenie wychodził beniaminek – w 1 min na 1:0 trafił Mikołaj Słomski, a trzy minuty przed zmianą stron gola na 2:1 zdobył Jan Słomski. Trans-Stal skutecznie odpowiadała. W 8 min wyrównał Piotr Kowalak, w 27 min Albert Stachowiak. Kolejne fragmenty potyczki należały do Habitatu, który w pięć minut rozstrzygnął losy spotkania zdobywając trzy gole. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Mikołaj Słomski, a wynik podwyższyli Jakub Kortyla i Jakub Stefanowicz. Habitat awansował na czwarte miejsce, Trans-Stal jest piąta.

Najwięcej emocji spośród wszystkich wtorkowych spotkań towarzyszyło pojedynkowi pomiędzy El Pistoleros i Domem Wydawniczym Rebis. Beniaminek był bliski zwycięstwa. Do zdobycia drugiego kompletu punktów w sezonie zabrakło kilkudziesięciu sekund. W 39 min do wyrównania doprowadził Przemysław Babijów. Wcześniej oglądaliśmy wyrównany bój, w którym trzykrotnie na prowadzenie wychodziły Pistolety. Gol na 3:2 autorstwa Piotra Peplińskiego wpadł w 36 min. Zwycięstwo był na wyciągnięcie ręki, a ostatecznie zakończyło się na drugim remisie i już trzecim meczu bez wygranej.

FTF – Gietewu 8:2 (3:1)
⚽️ 2′ 3′ 5′ 28′ Paweł Książek, 37′ 39′ 40′ Błażej Lewandowski, 31′ Patryk Trzybiński – 15′ 27′ Mariusz Majchrzak
⭐️ Paweł Książek (FTF)

Trans-Stal Luboń – FFC Habitat 3:5 (1:2)
⚽️ 27′ 39′ Albert Stachowiak, 8′ Piotr Kowalak – 1′ 32′ Mikołaj Słomski, 17′ Jan Słomski, 33′ Jakub Kortyla, 36′ Jakub Stefanowicz
🟡 Mikołaj Słomski (FFC Habitat)
🔴 Paweł Wieczorek (Trans-Stal Luboń)
⭐️ Mikołaj Słomski (FFC Habitat)

Dom Wydawniczy Rebis – El Pistoleros 3:3 (2:2)
⚽️ 17′ Mateusz Zbierski, 20′ Tomasz Majer, 39′ Przemysław Babijów – 19′ 36′ Piotr Pepliński, 8′ Mateusz Łuczkowski
🟡 Arkadiusz Skrzypczak (El Pistoleros)
⭐️ Piotr Pepliński (El Pistoleros)

3. WL Liga: FarbSystem pokonał lidera, Mechaniczna Pomarańcza rozpoczęła pisanie nowego rozdziału

Mechaniczna Pomarańcza podczas rozgrywek o Superpuchar pożegnała się z WL Ligą. Wydawało się, że pojedynek ćwierćfinałowy z IKP Olimpią będzie ostatnim w historii, lecz był on jedynie końcem pewnego rozdziału. Nowy Mechaniczna zaczęła pisać od pojedynku z Błękitnymi Czerwonak. Pomarańczowo-czarni rzutem na taśmę zgłosili się do wiosennej edycji, a po kilku dniach rozegrali jako ostatni z 49-zespołowej stawki inauguracyjny mecz. Wypadł on efektownie. Mechaniczna Pomarańcza nie dała szans rywalom z Czerwonaka pewnie wygrywając 5:1. Hattricka na swoje konto zapisał Bartosz Kaliński, który przed przerwą wyprowadził pomarańczowo-czarnych na prowadzenie 3:1, a po zmianie stron podwyższył je jeszcze o jednego gola.

Nie zwalnia tempa FarbSystem, który dał sygnał, że w tym sezonie będzie walczył o powrót w drugoligowe szeregi. W trzeciej wiosennej potyczce spadkowicz zgarnął trzeci komplet punktów tym razem pokonując wciąż obecnego lidera – techmarkety.pl. Drużyna z Kórnika po fantastycznym początku w ostatnich tygodniach złapała zadyszkę i drugi raz z rzędu musiała uznać wyższość przeciwnika. FarbSystem wygrał 5:2. Łupem bramkowym podzieliło się czterech zawodników. Najlepszy strzelec trzeciej ligi – Mateusz Murawski zdobył jednego gola, a na listę strzelców obok niego wpisali się także Piotr Schulze (dwie bramki), Radosław Majewski i Michał Jaśkowiak. W szeregach techmarkety.pl w 3 min trafił Maciej Majcherek, który wyrównał stan gry oraz Jakub Pewny w 33 min, gdy wynik był już rozstrzygnięty. FarbSystem dzięki wygranej awansował na trzecie miejsce i ma tyle samo punktów co dwie drużyny, które są przed nimi.

Błękitni Czerwonak – Mechaniczna Pomarańcza 1:5 (1:3)
⚽️ 9′ Michał Domagalski – 16′ 19′ 24′ Bartosz Kaliński, 6′ Jakub Małecki, 35′ Wojciech Nowak
🟡 Andrian Janaszek (Mechaniczna Pomarańcza)