Synowie Gehenny trzeci raz z rzędu na podium

Synowie Gehenny trzeci raz z rzędu wywalczyli brązowe krążki pierwszej ligi. Tilted Penguins pokonali IKP Olimpię i na wiosnę ponownie zagrają wśród najlepszych. Oni w ostatnim meczu odnieśli pierwsze zwycięstwo (na boisku) na jesień.

1. WL Liga: Synowie Gehenny z brązowymi medalami, Tilted Penguins zostają w pierwszej lidze

Ostatki jesiennej edycji zapowiadały się niezwykle ciekawie. Czekał nas korespondencyjny pojedynek Tilted Penguins z Alcomexem Noteciaki o uniknięcie barażu oraz bezpośredni bój o brązowe medale pomiędzy Synami Gehenny i Hurtownią.Fajerwerkowo.pl.

Jako pierwsi na plac wyszli zawodnicy Olimpii i Tilted Penguins, których czekał rewanż za poniedziałkowe spotkanie zakończone wygraną byłych mistrzów WL Ligi. IKP zapewniła sobie utrzymanie dwa dni wcześniej po zwycięskim remisie z Noteciakami. Alcomex musiał trzymać kciuki za zwycięstwo Olimpii, Pingwinom starczał remis. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 2:2. Dwukrotnie na prowadzenie, za sprawą goli Szymona Buko, wychodzili Tilted Penguins. Dwukrotnie też Olimpia wyrównywała – za pierwszym razem uczynił to Jacek Grocholewski, za drugim Bartosz Szpalik. Remisowy rezultat utrzymał się do 36 min. Wówczas ponownie skutecznie zaatakowały Pingwiny, a dokładniej Mateusz Klimkiewicz, który trafił na 3:2. Po chwili był ponownie remis, gdy piłkę do siatki skierował Piotr Nowak. Ostatnie słowo należało jednak do beniaminka. Minutę przed końcowym gwizdkiem arbitra zwycięską bramkę dla Tilted Penguins zdobył Mikołaj Łabuszyński.

Pingwiny wygrały 4:3, dzięki czemu okazały się najlepszym zespołem grupy spadkowej. W play-off o elitę z Biurem Podróży Almatur zagrają Alcomex Noteciaki, do drugiej ligi spadli Evertec i Emeritos Galaktikos, których zastąpi luboński duet – Ejbry i Kolib.

Patrzymy w górę tabeli. W poniedziałkowy wieczór rozstrzygnęła się walka o złote krążki. Dzięki remisowi w bezpośrednim starciu mistrzostwo wywalczyła Chłosta, natomiast transkrupka.pl musiała zadowolić się srebrem. Trwała walka o brązowe medale. Tydzień na ostatnim miejscu na podium rozpoczęła Braga, ale po wtorkowej serii i niespodziewanej wygranej Synów Gehenny nad Chłostą musiała ustąpić miejsca. Na trzecią lokatę wskoczyli czerwono-czarnym. Jedynym zespołem, który mógł ich strącić z tej pozycji była Hurtownia.Fajerwerkowo.pl. Potrzebowała jednak wygranej w bezpośredniej potyczce. Synów Gehenny satysfakcjonował podział punktów.

Bramki w ostatnim meczu piłkarskiej jesieni zaczęły padać od końca pierwszej odsłony. Łącznie zawodnicy obu zespołów wpisali się na listę strzelców trzy razy. Pierwszy uczynił to Maciej Duszyński, który wyprowadził na prowadzenie Hurtownię.Fajerwerkowo.pl w 19 min. W drugiej odsłonie lepiej zaprezentowali się Synowie Gehenny. Sześć minut po wznowieniu gry po przerwie wyrównał Mateusz Bartkowiak, a sześć minut przed końcem spotkania na 2:1 trafił Kacper Stachowiak. Był to ostatni gol w tym meczu, a także ostatni w sezonie Jesień 2022. Synowie Gehenny prowadzeni przez kapitalnie spisującego się między słupkami Roberta Celucha wygrali różnicą jednego gola i wywalczyli trzeci raz z rzędu brązowe krążki. Jesienią zeszłego roku wyprzedziła ich transkrupka.pl i IKP Olimpia, zeszłej wiosny IKP Olimpia i Alcomex Noteciaki, a teraz Chłosta i transkrupka.pl.

IKP Olimpia – Tilted Penguins 3:4 (2:2)

⚽️ 12′ Jacek Grocholewski, 20′ Bartosz Szpalik, 37′ Piotr Nowak – 10′ 15′ Szymon Buko, 36′ Mateusz Klimkiewicz, 39′ Mikołaj Łabuszyński
⭐️ Szymon Buko (Tilted Penguins)

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – Synowie Gehenny 1:2 (1:0)

⚽️ 19′ Maciej Duszyński – 26′ Mateusz Bartkowiak, 34′ Kacper Stachowiak
⭐️ Robert Celuch (Synowie Gehenny)

2. WL Liga: Pierwsze zwycięstwo w ostatnim meczu

Jesienną edycję w drugiej lidze zakończył mecz dwóch najsłabszych zespołów, które wiosnę rozpoczną wśród trzecioligowców. Stawką było przedostatnie miejsce. We wcześniejszych meczach lepiej prezentowało się Archiwum X, które zdołało wygrać z FarbSystemem i zremisować z Opalem. Oni tylko raz zgarnęli trzy oczka. Okazali się lepsi od Jogi Bonito, która nie pojawiła się na boisku. Darmowe trzy punkty nie usatysfakcjonowały żółto-czarnych.

Zwycięstwo w ostatnim meczu nie dawało nic prócz przedostatniego miejsca. Bardziej zdeterminowani do wygranej byli zawodnicy Onych, którym po pierwszych dwudziestu minutach udało się prowadzić 3:0. Wszystkie gole na swoje konto zapisał Mateusz Magdoń. Po przerwie już nie trafiał. Zastąpili go koledzy, którzy zdobyli jeszcze cztery gole. Dwa z nich padły łupem Krzysztofa Borkowskiego, który w 28 min trafił na 5:2, a trzy minuty przed końcem meczu na 6:3. Zwycięstwo Onych było niezagrożone. Żółto-czarni wygrali 7:4 i sezon Jesień 2022 zakończyli na przedostatniej lokacie.

Oni – Archiwum X 7:4 (3:0)

⚽️ 9′ 11′ 14′ Mateusz Magdoń, 28′ 37′ Krzysztof Borkowski, 24′ Kacper Wilczak, 39′ Bartosz Stępień – 29′ 39′ Kamil Laszczkowski, 23′ Przemysław Stoiński, 26′ Patryk Jahns