Tilted Penguins i Opal Stoczniowiec grają dalej

Pierwszy dzień Turnieju z okazji 100-lecia Lecha Poznań za nami. Awans do kolejnej fazy rozgrywek zanotowały Tilted Penguins i Opal Stonczniowiec. Trzecie Byczki czekają na rozstrzygnięcia w dwóch pozostałych grupach.

Turniej na 100-lecie Kolejorza rozpoczął się od niespodzianki, bo za taką można uznać wygraną Byczków z Diadalem. Jak się później okazało wynik potyczki miał duży wpływ na tabelę końcową. Byczki wygrały 2:0 i na starcie zapewniły sobie emocje związane z rywalizacją o awans do kolejnej rundy. W drugim pojedynku dołączyli faworyci grupy – Tilted Penguins (świeżo upieczony pierwszoligowiec) i Opal Stoczniowiec (solidny drugoligowiec). Po zaciętym boju i bramce dwie minuty przed zakończeniem mecz zakończył się zwycięstwem Pingwinów 1:0.

W następnych spotkaniach Tilted Penguins potwierdzili dominację – 4:0 z Byczkami, 3:0 z Diadalem, a na koniec 5:0 z Nieruchomościami Kędziora Kórnik. Opal w drugiej potyczce odrobił straty po wygranej 1:0 nad kórniczanami i bezbramkowo zremisował z Diadalem. Przed ostatnim meczem miał cztery punkty. Takim samym dorobkiem mógł pochwalić się Diadal i Byczki. Ci pierwsi zdołali wysoko pokonać Nieruchomości Kędziora 4:0, ci drudzy z tym samym rywalem zremisowali 2:2.

O drugim miejscu zdecydował ostatni mecz pierwszego dnia turnieju, w którym Stoczniowiec zmierzył się z Byczkami. Diadal trzymał kciuki za zwycięstwo Byczków, bo tylko takie rozstrzygnięcie przedłużało ich nadzieje na wyjście z trzeciej lokaty. Pozostałe wyniki promowały z drugiego miejsca Opal, a na trzecim lokowały rewelację grupy A. Byczki wygrywały po golu w pierwszej minucie, ale Stoczniowiec zdołał odwrócić wynik. W kolejnych minutach czarno-czerwonym udało się dwukrotnie odpowiedzieć na bramki Opalu (2:2 i 3:3). Ostatnie słowo należało do Stoczniowców. 80 sekund przed końcem zwycięstwo 4:3 zapewnił Adam Kluczyński. Niebiesko-czarni awansowali do drugiej rundy, Byczki zajęły trzecie miejsce z szansami na promocję z tej lokaty. Diadal wraz z Nieruchomościami Kędziora odpadli z dalszej rywalizacji.

Co dalej? Tilted Penguins zagrają w grupie D, której mecze odbędą się w poniedziałek, 27 czerwca. Opal zagra dzień później w grupie E. W przypadku awansu Byczki, podobnie jak Pingwiny, do walki o Final Four staną w pierwszym dniu tygodnia.