Emeritos Galaktikos i Trans-Stal Luboń umacniają się w czołówce

Ważne zwycięstwo odnosi Evertec, który został liderem grupy spadkowej. Emeritos Galaktikos utrzymują pierwszą lokatę w drugiej lidze, druga jest Trans-Stal z Lubonia. Do Pucharu Wiary Lecha awans zapewnili sobie Los Amarillos. Wygrane we wtorkowy wieczór odnoszą także FarbSystem i Diadal.

forBET 1. WL Liga: Evertec liderem grupy spadkowej

Przed tygodniem Evertec mecz z Alcomex-em rozpoczął w 5-osobowym zestawieniu, a po pierwszej połowie przegrywał tracąc przy okazji dziesięć bramek. Po zmianie stron, już w sześciu, postawił się rywalomi i był lepszy, ale mimo tego wysoko przegrał. Evertec spadł na ostatnie miejsce. Przez kolejne siedem dni w szeregach niebiesko-białych nastąpiła zmiana o 180 stopni. Nadeszła wygrana z Nankatsu, dzięki której udało się wydostać ze strefy spadkowej. Kolejnym rywalem była Hurtownia.Fajerwerkowo.pl. Pirotechnicy po porażce na finiszu zimowej edycji, przez którą nie udało się wywalczyć upragnionego mistrzostwa zanotowali rozczarowujący zjazd. Od przegranej z Siupakabrą żółto-czarni wygrali jeden ważny mecz – z Almaturem. Pozostałe pięć, w tym pierwszy z Evertec-iem przegrali.

Pierwszy mecz w obecnym sezonie pomiędzy obiema ekipami zakończył się zwycięstwem Evertec-a 7:5. W drugim niedoszły spadkowicz z jesieni również wygrał. Już po sześciu minutach prowadził 2:0, a po kwadransie 3:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona. Fajerwerkowo walczyło do końca. Sześć minut przed upływem ostatniej sekundy przegrywało 3:4. Mecz zamknęła bramka Adriana Adamczaka w 38 min. Gol najlepszego napastnika Evertec-a dał prowadzenie 5:3, po którym Pirotechnicy już się nie podnieśli, choć w 40 min stratę zmniejszył Marcin Pawlak. Evertec wygrał 5:4 i przejął przodownictwo w grupie spadkowej. Przedostatnie Fajerwerkowo do bezpiecznej lokaty, którą zajmuje Chłosta traci trzy punkty.

Evertec – Hurtownia.Fajerwerkowo.pl 5:4 (3:1)

3′ 38′ Adrian Adamczak, 6′ Miłosz Juskowiak, 14′ Bartłomiej Olejniczak, 34′ Marcin Kordus – 12′ 34′ Damian Tafelski, 25′ Michał Metelski, 40′ Marcin Pawlak
Bartłomiej Olejniczak (Evertec)

forBET 2. WL Liga: Emeritos Galaktikos pierwsi, Trans-Stal druga

Emeritos Galaktikos przełamali serię dwóch przegranych z rzędu. W ważnym meczu, w których rywalem był bezpośredni rywal w walce o awans beniaminek wygrał 6:2. Kluczowe dla losów potyczki z Ejbrami okazały się pierwsze minuty po przerwie. Emeritos po pierwszej odsłonie prowadzili 2:1, a po półgodzinie gry 5:1. Do końca spotkanie już nie zdołali pokonać bramkarza lubońskiej drużyny. Strzelały za to Ejbry, które podjęły próbę powrotu do gry. Po dwóch bramkach Damiana Różańskiego prowadzenie Emeritos zmniejszyło się. Na zdobycie kolejnych goli już nie starczyło czasu i Galaktyczni odnieśli zwycięstwo 5:3.

Emeritos pozostali na pierwszej lokacie, a tuż za nimi z punktem straty ulokowała się Trans-Stal. Pojedynek z Magicznym Światem zakończył się pewną wygraną 6:2, ale zapewnioną w drugiej części. Przed przerwą lepsi o jednego gola byli zawodnicy Magicznego Świata, którzy prowadzili po golu z 11 min autorstwa Łukasza Wawrzyniaka. Początek drugiej części należał do Trans-Stali. W 25 min wyrównał Przemysław Górzyński, a 120 sekund później wynik odwrócił Piotr Kowalak. Żółto-czarni prowadzenia już nie oddali, a w końcowych minutach powiększyli je do czterech goli.

Rywalizację w grupie spadkowej od wygranej rozpoczął lider. FarbSystem do przerwy remisował z Ledami 3:3, a strzelanie w drugiej odsłonie rozpoczął po stracie piątego gola. Straty z nawiązką udało się odrobić w cztery minuty. Ledy zdołały wyrównać – w 37 min na 6:6 trafił Jacek Maćkowski. Decydujący cios zadał w 38 min Piotr Schulze, który ustalając wynik potyczki skompletował hattricka. FarbSystem zapewnił sobie utrzymanie i jest jedną nogą w Pucharze Wiary Lecha.

Emeritos Galaktikos – Ejbry Luboń 5:3 (2:1)

16′ 28′ Łukasz Lekier, 9′ Sebastian Iwiński, 22′ Karol Łuczak, 23′ Michał Gruszka – 35′ 37′ Damian Różański, 11′ Artur Rożek
Piotr Adamczak (Emeritos Galaktikos), Remigiusz Biskup (Ejbry Luboń)
Piotr Adamczak (Emeritos Galaktikos)

LED Lighting Team – FarbSystem 6:7 (3:3)

8′ 25′ Andrzej Krawczuk, 12′ 24′ Damian Woytyniak, 11′ Jakub Rutkowski, 37′ Jacek Maćkowski – 10′ 32′ 38′ Piotr Schulze, 9′ Michał Jaśkowiak, 12′ Mateusz Radwan, 33′ Mateusz Murawski, 36′ Radosław Majewski
Piotr Schulze (FarbSystem)

Magiczny Świat – Trans-Stal Luboń 2:6 (1:0)

11′ Łukasz Wawrzyniak, 31′ Marcin Wawrzyniak – 25′ 38′ Przemysław Górzyński, 27′ 32′ Piotr Kowalak, 28′ Filip Niedziela, 37′ Michał Wojciechowski
Piotr Staszak (Trans-Stal Luboń)
Przemysław Górzyński (Trans-Stal Luboń)

forBET 3. WL Liga: Los Amarillos zagrają w Pucharze Wiary Lecha

Rozstrzygnęła się rywalizacja w najsłabszej grupie pocieszenia. Pierwszą lokatę i miejsce w Pucharze Wiary Lecha po wygranej nad ICPen-em zapewnili sobie Los Amarillos. Było to efektowne pożegnanie z ligową piłką na wiosnę. Żółci wygrali 9:3. Pojedynek był pojedynkiem dwóch snajperów. Po stronie Los Amarillos brylował Ivan Klimovich, który zdobył pięć goli. Po drugiej stronie trafiał tylko Piotr Marek – strzelec trzech goli.

Ostatni mecz na wiosnę ICPen zagra z Mistrzami Dżedaj, którzy we wtorkowy wieczór jako ostatni na WL Lidze wraz z Diadalem zakończyli pierwszą rundę. Mecz nie miał żadnego znaczenia. Punkty do tabeli drugiej rundy mogli zdobyć jedynie Mistrzowie Dżedaj, którym liczą się wszystkie wyniki. Diadalowi mecz z ostatnim zespołem nie wliczał się, a to miejsce na koniec fazy zasadniczej zajął wtorkowy rywal. Pojedynek zgodnie z przewidywaniami miał jednostronny przebieg. Diadal wygrał 10:0. Do czwartkowego meczu z AS Poznań przystąpi w dobrych nastrojach,

Diadal – Mistrzowie Dżedaj 10:0 (6:0)

13′ 15′ 16′ 24′ Norbert Rucki, 8′ 17′ Mateusz Mucha, 14′ 30′ Bartosz Soszyński, 34′ Robert Mazur (samob.), 35′ Bartosz Jóźwiak
Norbert Rucki (Diadal)

ICPen – Los Amarillos 3:9 (2:3)

13′ 18′ 40′ Piotr Marek – 10′ 19′ 21′ 24′ 32′ Ivan Klimovich, 11′ 25′ Artur Pastuszko, 26′ Grzegorz Silski