Sześć punktów przewagi IKP Olimpii

IKP Olimpia pokonała Alcomex Noteciaki, a transkrupka.pl wysoko uległa Bradze. Sprawa mistrzostwa powoli się wyjaśnia. Pierwszy krok w kierunku utrzymania zrobiło Imperium Łazarskie.

forBET 1. WL Liga: IKP Olimpia na autostradzie do mistrzostwa

Kapitalnie ułożyła się poniedziałkowa kolejka dla IKP Olimpia, która po pół roku przerwy jest bardzo bliska odzyskania mistrzostwa. Rozpoczęło się niespodziewanie, bo od wysokiej wygranej Bragi nad transkrupką.pl, a zakończyło pewnym zwycięstwem w meczu na szczycie z Noteciakami.

16 listopada zeszłego roku transkrupka.pl krocząca po pierwsze mistrzostwo w historii pokonała Bragę 10:2. Wyczyn powtórzyła w obecnym sezonie. Pod koniec marca obrońcy tytułu wygrali ponownie 10:2. Dwa miesiące później wynik został skopiowany trzeci raz z rzędu. Tym razem trzy punkty zgarnęła Braga. FSC dominowało od początku, a mistrzowie byli tłem dla Mateusza Gajewskiego i spółki. Najlepszy strzelec Bragi dał popis swoich umiejętności strzeleckich. Zgarnął połowę łupu. Transkrupka.pl do przerwy przegrywała 1:3, a po pięciu minutach od wznowienia gry w drugiej odsłonie zmniejszyła stratę do jednego gola. Gdy wydawało się, że obrońcy tytułu złapią rytm i zdołają jeszcze odwrócić wynik to w 27 min Hubert Ratajczak trafił na 4:2. Rozpoczął się pogrom, który zakończył się dwoma trafieniami w 39 min ustalającymi wynik 10:2. Zwycięstwo dało Bradze awans na trzecią lokatę.

Po porażce transkrupki.pl Olimpia mogła wjechać na autostradę do mistrzostwa. Okazji nie zmarnowała. W pojedynku z drugimi Noteciakami IKP dała pokaz mistrzowskiego futbolu. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się Jacek Dembiński (15 min) i Michał Mirecki (18 min). Kolejne gole wpadały w drugiej części. W 22 min na 3:0 podwyższył Piotr Nowak. Łukasz Machowina skapitulował tylko raz – w 30 min pokonał go Mikołaj Michałowski. Jego vis-a-vis Maciej Jahns nie uchronił swojej drużyny od straty czterech goli, ale przez całe spotkanie był najmocniejszym punktem beniaminka. Wynik spotkania na 4:1 ustalił Bartosz Szpalik. Olimpia powiększyła przewagę nad Alcomex-em do sześciu punktów.

FSC Braga – transkrupka.pl 10:2 (3:1)

9′ 18′ 31′ 38′ 39′ Mateusz Gajewski, 5′ Mikołaj Hajdasz, 27′ Hubert Ratajczak, 34′ Piotr Błaszak, 36′ Dawid Brudniewicz, 39′ Krzysztof Elantkowski (samob.) – 19′ Wojciech Giełda, 25′ Jakub Giełda
Mateusz Gajewski (FSC Braga)

IKP Olimpia – Alcomex Noteciaki 4:1 (2:0)

15′ Jacek Dembiński, 18′ Michał Mirecki, 22′ Piotr Nowak, 31′ Bartosz Szpalik – 30′ Mikołaj Michałowski
Maciej Jahns (Alcomex Noteciaki)

forBET 2. WL Liga: Ważna wygrana Imperium Łazarskiego

Od zwycięstwa walkę o utrzymanie rozpoczęło Imperium Łazarskie. Pogrążeni w kryzysie Oni umocnili się za to w strefie spadkowej. Żółto-czarni próbowali dotrzymać kroku dwukrotnie doprowadzając do remisu. Kluczowa okazała się 28 min. Wówczas Sławomir Szalczyk i Zbigniew Urbaniak zdobyli dwie bramki dające prowadzenie 4:2. Oni już się nie podnieśli i ulegli Łazarskim różnicą czterech goli.

Imperium Łazarskie – Oni 6:2 (1:1)

11′ 23′ 28′ Sławomir Szalczyk, 28′ Zbigniew Urbaniak, 36′ Marcin Busz, 38′ Konrad Maćkowiak – 20′ Zbigniew Urbaniak (samob.), 27′ Kamil Magdoń