Udana runda w wykonaniu Alcomex-u, Ejbrów i Kolibu

Alcomex Noteciaki kończą pierwszą rundą na pozycji wicelidera. Ejbry najlepszym zespołem w grupie A drugiej ligi. Kolib wygrywa dziesiąty mecz na wiosnę.

forBET 1. WL Liga: Alcomex Noteciaki na drugim miejscu po pierwszej rundzie

Na drugim miejscu fazę zasadniczą zakończyli Noteciaki. W ich ostatnim meczu pierwszej rundy padło aż 18 bramek. Przed przerwą Alcomex wypracował sobie dużą zaliczkę – wygrywał 10:1, ale po zmianie stron mecz się wyrównał i do głosu częściej dochodzili zawodnicy Evertec-a. Niebiesko-biali w tej części byli lepsi o gola, ale w całym rozrachunku ponieśli wysoką porażkę 5:13. W ligowej klasyfikacji zamykają stawkę.

Podobnie jak Alcomex, także Synowie Gehenny przystąpią do rundy rewanżowej w dobrych nastrojach. W środowy wieczór okazali się lepsi od Fajerwerkowa. Do przerwy jeszcze remisowali 2:2, a po pięciu minutach od wznowienia przegrywali 2:3. W 28 min do wyrównania doprowadził Mateusz Bartkowiak. Była to jego druga bramka w tym meczu. Trzecią zdobył w ostatniej minucie, w której padły jeszcze dwa gole. Wcześniej Synowie Gehenny wyszli na prowadzenie w 32 min, gdy bramkarza Pirotechników pokonał Grzegorz Olejniczak. Trzech punktów już nie dali sobie wyrwać.

Evertec – Alcomex Noteciaki 5:13 (1:10)

9′ 37′ Ernest Maćkowiak, 25′ 27′ Maciej Borski, 24′ Adrian Adamczak – 3′ 10′ 12′ Mikołaj Michałowski, 6′ 19′ 26′ Patryk Dziurla, 4′ 13′ Mikołaj Rybarczyk, 17′ 40′ Patryk Niewiem, 8′ Mikołaj Romanowski, 15′ Adam Michałowski, 33′ Krzysztof Patalas
Maciej Borski (Evertec)
Mikołaj Michałowski (Alcomex Noteciaki)

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – Synowie Gehenny 3:8 (2:2)

7′ 20′ Damian Smolarek, 25′ Michał Metelski – 4′ 28′ 40′ Mateusz Bartkowiak, 37′ 40′ Kacper Stachowiak, 8′ Mariusz Nowicki, 32′ Grzegorz Olejniczak, 40′ Nikita Makarenkov
Mateusz Bartkowiak (Synowie Gehenny)

forBET 2. WL Liga: Ejbry najlepsze w grupie A

FarbSystem do awansu do grupy mistrzowskiej potrzebował dwóch zwycięstw różnicą łącznie 23 goli. Pierwsze trzy oczka udało się zdobyć, ale pościg za bramkami był już nieudany. FarbSystem wygrał 7:5, choć do 31 min prowadził 6:1. W końcowych fragmentach obudził się Stoczniowiec, który w ostatnich 90 sekundach zdobył aż trzy gole. Ostatni mecz fazy zasadniczej FarbSystem rozegra w piątek przeciwko Jeżyckim Koziołkom. Wówczas dowiemy się kto ostatecznie uzupełni stawkę grupy mistrzowskiej.

Ważne trzy punkty zdobyło Archiwum X, które z Onymi rywalizować będzie w grupie spadkowej. Niebiescy prowadzili do przerwy 5:1, ale w drugiej odsłonie pozwolili rywalom złapać nawet kontakt bramkowy. W 37 min było już tylko 5:4 dla Archiwum. Onym zabrakło niewiele do remisu. W ostatnich sekundach wynik na 6:4 ustalił Damian Szczepaniak.

Najlepszym zespołem fazy zasadniczej w grupie A zostały Ejbry. Udaną rundę zespół z Lubonia zakończył okazałą wygraną nad PWW. Ejbry pokonały ostatnią przeszkodę przed startem rywalizacji w grupie mistrzowskiej różnicą pięciu goli. Po pierwszej odsłonie wygrywali 5:1, a spotkanie zakończyli zwycięstwem 8:3.

Opal Stoczniowiec – FarbSystem 5:7 (1:2)

34′ 40′ Nikodem Szarata, 6′ Mateusz Murawski (samob.), 39′ Kamil Skwaryło, 40′ Szymon Zygmunt – 3′ 23′ Bartosz Wróbel, 30′ 40′ Mateusz Murawski, 17′ Szymon Bartkowiak, 29′ Dominik Rogalski, 31′ Radosław Majewski
Szymon Kobyliński (Opal Stoczniowiec)
Bartosz Wróbel (FarbSystem)

Archiwum X – Oni 6:4 (5:1)

2′ 40′ Damian Szczepaniak, 3′ Damian Grat, 7′ Marcin Biniasz, 12′ Kamil Laszczkowski, 20′ Michał Zygmanowski – 8′ 24′ Mateusz Magdoń, 29′ Krzysztof Borkowski, 37′ Kamil Magdoń
Krzysztof Borkowski (Oni)
Kamil Laszczkowski (Archiwum X)

Ejbry Luboń – PWW 8:3 (5:1)

14′ 21′ Marcin Szejn, 17′ 38′ Artur Rożek, 4′ Michał Gawron, 9′ Rafał Maciejewski, 18′ Kajetan Łyszczarz, 26′ Damian Różański – 6′ 40′ Dariusz Foltyn, 32′ Marcin Szymkowiak
Marcin Szejn (Ejbry Luboń)

forBET 3. WL Liga: Komplet zwycięstw Kolib-u

Dziesięć meczów, dziesięć zwycięstw. Oto bilans najlepszej obecnie drużyny w trzeciej lidze. Kolib nie miał sobie równych w pierwszej rundzie. Potwierdził to we wtorek i środę, gdy rozegrał dwa mecze. W obu zapewnił sobie wygraną dopiero w końcowych fragmentach. Po pierwszej odsłonie o jednego gola lepsi byli Polibulls, a pięć minut przed końcem był remis 2:2. Dwa szybkie gole Filip Bąkowskiego – w 35 i 36 min załatwiły sprawę trzech oczek. Dwubramkowej wygranej Kolib już nie dał sobie odebrać, choć w 37 min bramkę kontaktową zdobyli rywale. Zwycięstwo 5:3 w 39 min przypieczętował Adam Kolber.

Mecz dwóch ostatnich zespołów grupy A zakończył się wygraną FC Colquimicy, dzięki której nastąpiła roszada na kluczowych miejscach dla składu grup pocieszenia. FCC wygrał z Mistrzami Dżedaj 4:2 po czterech golach Dawida Banaszaka, który po środowych grach został liderem strzelców w trzeciej lidze. Colquimica awansowała na dziewiątą lokatę, dzięki czemu w drugiej rundzie wystąpi w wyższej grupie. W tej najsłabszej obok Mistrzów Dżedaj i ICPen-u znaleźli się też zawodnicy Los Amarillos.

Kolib Luboń FC – Polibulls 5:3 (1:2)

35′ 36′ Filip Bąkowski, 3′ Bartosz Król, 25′ Dominik Przybylski, 39′ Adam Kolber – 4′ Mikołaj Celka, 13′ Dariusz Bąkowski (samob.), 37′ Michał Budaj
Filip Bąkowski (Kolib Luboń FC)

Mistrzowie Dżedaj – FC Colquimica 2:4 (1:2)

2′ Jakub Rudziński, 39′ Paweł Możdżonek – 4′ 6′ 24′ 34′ Dawid Banaszak