Luis&Spółka z Diadalem na czele

Po pierwszej kolejce zimowej edycji na czele drugiej ligi znalazły się dwa zespoły z czterema punktami. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu liderem jest Luis&Spółka.

forBET 2. WL Liga: Wszyscy ze stratami

W pierwszym dniu rywalizacji edycji zimowej każda z drużyn, która pojawiła się na boisku PLEK straciła punkty. Największą niespodziankę sprawił FTF. Na inaugurację rozgrywek ograł Tilted Penguins 5:3. Pingwiny przegrywały od piątej minuty i przez cały mecz starały się dogonić przeciwnika. FTF po pierwszej odsłonie wygrywał różnicą dwóch bramek, a na każdego straconego gola po zmianie stron odpowiadał trafieniem. Kapitalne zawody rozegrał Błażej Lewandowski, który trzykrotnie pokonywał golkipera Pingwinów.

W drugiej potyczce Tilted Penguins zrehabilitowali się i ograli różnicą pięciu bramek Nieruchomości Kędziora. Drużyna z Kórnika przed przerwą zdołała złapać kontakt z Pingwinami, ale w drugiej odsłonie nie była w stanie podjąć rękawicy. Pingwiny wygrały 6:1. Ich pogromcy z pierwszego spotkania nie sprostali Diadalowi. Już po pierwszej części FTF tracił do przeciwnika aż cztery gole. Po zmianie stron był lepszy, ale zdobył ledwie jedną bramkę więcej od Diadala, który wygrał 5:2.

Zrehabilitowały się także Nieruchomości Kędziora. Po porażce z Pingiwnami nie dały żadnych szans Magnie, która po półrocznej przerwie wróciła do gry na WL Lidze. Hattricki Kamila Bobrowskiego i Badra Qosbi, a także dublet Macieja Majcherka przyczyniły się do wysokiego zwycięstwa – 10:3.

Najciekawszy pojedynek rozegrali obecni liderzy drugiej ligi – Luis&Spółka i Diadal. Wynik spotkania otworzył Marek Michalak, który w 6 min pokonał bramkarza rywali. Diadal bardzo szybko wyrównał po golu Marcina Lemańskiego, a w 20 min wygrywał 2:1. Gola dającego prowadzenie zdobył Mateusz Mucha. Ostatnie słowo należało do zawodników grających w zielonych trykotach. W 25 min Marek Michalak ponownie pokonał kapitalnie spisującego się Marcina Sztulpę. Tym razem znalazł na niego sposób po rzucie karnym. Na zakończenie pierwszej serii Luis&Spółka nie mieli problemów z ograniem Magny. Wygrali 7:0, dzięki czemu po sobotnich grach zostali liderem drugiej ligi.

Tilted Penguins – FTF 3:5 (1:3)

7′ Tomasz Zaganiacz, 21′ Adam Wojciechowski, 27′ Tomasz Sitek – 5′ 8′ 23′ Błażej Lewandowski, 1′ Patryk Trzybiński, 30′ Filip Możuch
Błażej Lewandowski (FTF)

Nieruchomości Kędziora Kórnik – Tilted Penguins 1:6 (1:2)

1′ 18′ 30′ Mateusz Klimkiewicz, 12′ Tomasz Zaganiacz, 19′ Artur Miłoszewski, 21′ Tomasz Sitek – 13′ Kamil Bobrowski
Jan Piechowski (Tilted Penguins)

FTF – Diadal 2:5 (0:4)

16′ Błażej Lewandowski, 26′ Patryk Trzybiński – 13′ 21′ Mateusz Mucha, 2′ Marcin Lemański, 3′ Jarosław Nadoliński, 8′ Bartosz Soszyński
Mateusz Mucha (Diadal)

Magna – Nieruchomości Kędziora Kórnik 3:10 (1:4)

15′ Maciej Janik, 19′ Norbert Czuliński, 24′ Jakub Fitt – 5′ 18′ 21′ Kamil Bobrowski, 7′ 12′ 29′ Badr Qosbi, 13′ 25′ Maciej Majcherek, 20′ Paweł Pruczkowski, 23′ Krzysztof Bobrowski
Badr Qosbi (Nieruchomości Kędziora Kórnik)

Diadal – Luis&Spółka 2:2 (1:1)

7′ Marcin Lemański, 20′ Mateusz Mucha – 6′ 25 Marek Michalak
Marcin Sztulpa (Diadal)

Luis&Spółka – Magna 7:0 (3:0)

2′ 9′ Marcin Michalak, 16′ 22′ Józef Pawlak, 19′ 29′ Marek Michalak, 14′ Dawid Zapał