Chłosta zagra w grupie mistrzowskiej

Miejsce w grupie mistrzowskiej po wygranej nad Tornadem Ognik zapewniła sobie Chłosta. Trans-Stal Luboń minimalnie lepsza od Opal Stoczniowiec.

forBET 2. WL Liga: Chłosta w najlepszej ósemce

Chłosta prowadziła 1:0, 3:1 i 4:3. Tornado za każdym razem znajdywało jednak sposób na wyrównanie. Udało im się dwukrotnie odrobić jednobramkową stratę, a raz różnicę dwóch goli. Walka o wygraną trwała do ostatnich minut, a główne role prócz dobrze dysponowanych golkiperów zagrali strzelcy czterech dubletów. Po stronie Chłosty Franciszek Siwek i Szymon Korczyk, a po stronie Tornada Piotr Skrzypczak oraz Dawid Szyler. Na koniec spotkania z tej listy wyłamał się ten pierwszy. Po golu Szylera na 4:4 Siwek potrzebował kilkunastu sekund by trafić na 5:4. Do końca spotkania pozostało już mało czasu, a Tornado nie dało rady zagrozić bramce strzeżonej przez Damiana Frączaka. Chłosta wygrała, a dzięki trzypunktowej zdobyczy zapewniła sobie miejsce w najlepszej ósemce drugiej ligi.

Nie był to najlepszy pojedynek w wykonaniu lidera grupy A. Trans-Stal do przerwy prowadziła z Opalem 2:0, a pięć minut przed zakończeniem spotkania już 3:0, ale do końca musiała drżeć o wynik. Końcówka meczu należała do Stoczniowców, którym udało się postraszyć faworyta. W 39 min pierwszego gola dla niebiesko-czarnych zdobył Kamil Skwaryło, a nadzieje na remis w ostatnich sekundach dał Nikodem Szarata. Na bramkę wyrównującą zabrakło już czasu i mecz zakończył się wygraną Trans-Stali 3:2.

Chłosta – Tornado Ognik 5:4 (2:1)

6′ 21′ 38′ Franciszek Siwek, 18′ 33′ Szymon Korczyk – 17′ 25′ Piotr Skrzypczak, 23′ 38′ Dawid Szyler
Damian Frączak (Chłosta)

Trans-Stal Luboń – Opal Stoczniowiec 3:2 (2:0)

9′ Piotr Kowalak, 18′ Maciej Brauza, 35′ Michał Wojciechowski – 39′ Kamil Skwaryło, 40′ Nikodem Szarata