Evertec nie składa broni

Evertec wygrał pierwszy raz w historii w elicie. Ejbry idą za ciosem i zwyciężają w szóstym kolejnym meczu. Tilted Pinguins wysoko ogrywają Szukamy Sponsora.

forBET 1. WL Liga: Evertec nie składa broni

Evertec podniósł się po dwóch wysokich przegranych i pokonał Hurtownię.Fajerwerkowo.pl. Do przerwy lepsi o jednego gola byli Pirotechnicy, którzy po ośmiu minutach wygrywali 2:0 po golach Dawida Zuchniarka. Evertec zdołał wyrównać, ale na przerwę schodził z bramką straty. Kluczowe dla losów spotkania były pierwsze minuty po przerwie. Bardzo dobra gra pary Adrian Adamczak – Kamil Padło dała prowadzenie 5:3. Fajerwerkowo nie zdołało już dogonić beniaminka i uległo 5:7. Dla Everteca było to pierwsze, historyczne zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Evertec – Hurtownia.Fajerwerkowo.pl 7:5 (2:3)

13′ 25′ 36′ Adrian Adamczak, 22′ 28′ 37′ Kamil Padło, 12′ Bartosz Kugler – 3′ 8′ 30′ Dawid Zuchniarek, 15′ 40′ Marcin Pawlak
Maciej Węgelewski (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)
Adrian Adamczak (Evertec)

forBET 2. WL Liga: Ejbry z szóstą jesienną wygraną

Szósty mecz – szóste zwycięstwo. Ejbry po awansie do grupy mistrzowskiej nie zatrzymały się i dołożyły do dorobku kolejne trzy oczka przy okazji pomagając LED Lighting Team, które również w drugiej rundzie zagra o elitę. Beniaminek nie dał szans Archiwum X wygrywając 7:0. Najlepszy na boisku Maciej Mazurek popisał się hattrickiem. Ejbry zmniejszyły stratę do Alcomex-u do jednego punktu. W najbliższą środę oba zespoły zagrają mecz o zwycięstwo w grupie B.

Archiwum X – Ejbry Luboń 0:7 (0:3)

2′ 27′ 34′ Maciej Mazurek, 23′ 31′ Daniel Wierzbicki, 8′ Tobiasz Tykwic, 17′ Damian Różański
Maciej Mazurek (Ejbry Luboń)

forBET 3. WL Liga: Krok Pingwinów w kierunku grupy mistrzowskiej

Nie było niespodzianki w ostatnim niedzielnym pojedynku. Tilted Penguins pewnie i wysoko rozprawili się z Szukającymi Sponsora. Wygrali 11:2, dzięki czemu awansowali na trzecią lokatę. Pingwiny tracą obecnie trzy punkty do prowadzącego Bistra Kopernik, ale mają jeden mecz mniej rozegrany i przewagę w postaci zwycięstwa w bezpośrednim pojedynku. Przy okazji pojedynku z Szukamy Sponsora warto zwrócić uwagę na siedem trafień Mikołaja Łabuszyńskiego, który rozpoczął strzelanie w 5 min i zakończył w 40.

Tilted Penguins – Szukamy Sponsora 11:2 (3:0)

5′ 17′ 33′ 34′ 35′ 37′ 40′ Mikołaj Łabuszyński, 9′ 27′ Kamil Noske, 36′ Tomasz Sitek, 39′ Oskar Schulz – 32′ Andrzej Guziak, 38′ Błażej Świątek