Sempler dogonił lidera, Ejbry drugie

Ejbry wygrywają trzeci jesienny mecz i przeskakują FarbSystem, który niespodziewanie stracił punkty. Kolejne zwycięstwa na konta zapisują Tornado Ognik i Sempler, który zrównał się punktami z liderującym Luis&Spółką.

forBET 2. WL Liga: Ejbry z trzecią jesienną wygraną

Drugą wygraną na jesień odniosło Tornado Ognik, które po zgarnięciu pełnej puli zanotowało awans na ostatnie miejsce na podium grupy A. Mecz ze Stoczniowcem zakończył się pewną wygraną, na którą zespół z Grunwaldu pracował od czwartej minuty. Wówczas do siatki trafił Michał Orcholski. Jego wyczyn dwie minuty później powtórzył Patryk Jankowiak. Opal zdołał zdobyć gola kontaktowego, ale w ostatecznym rozrachunku był on jedynie trafieniem honorowym. Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się najlepsi snajperzy ostatnich sezonów w Tornadzie – Piotr Skrzypczak i Dawid Szyler. Ognik wygrał spotkanie 5:1.

Zwycięstwo odniosły także Ejbry Luboń, którym służy gra o klasę wyżej. Beniaminek pokonał PWW Boekestijn 5:2 i z kompletem punktów zameldował się na pozycji wicelidera grupy B. Ejbry mecz rozpoczęły od gola Tobiasza Tykwica w 5 min. Kolejne fragmenty należały do PWW, któremu udało się odwrócić wynik. Boekestijn nie utrzymał jednak korzystnego rezultatu do przerwy. Od 14 min trafiali tylko zawodnicy z Lubonia. Ejbry prowadzili po pierwszej odsłonie 3:2, a mecz zakończyli trzybramkową wygraną.

Niespodziewanie punkty stracił FarbSystem, który był zdecydowanym faworytem potyczki z Imperium Łazarskim. Beniaminek do przerwy był lepszy o jednego gola, ale nie potrafił powstrzymać naporu wyżej notowanego rywala. FarbSystem po bramkach Bartosza Wróbla i Mateusza Murawskiego cztery minuty przed końcowym gwizdkiem wygrywał 3:1. Nie wywalczył jednak trzech punktów, a jeden. W 37 min bramkę kontaktował zdobył Bartosz Kędzierski, a strzelanie w ostatniej minucie zakończył, ten który rozpoczął, czyli Rafał Mrugalski. Jego drugie trafienie było warte jeden punkt.

Tornado Ognik – Opal Stoczniowiec 5:1 (2:1)

28′ 37′ Piotr Skrzypczak, 4′ Michał Orcholski, 6′ Patryk Jankowiak, 31′ Dawid Szyler – 7′ Nikodem Szarata
Patryk Jankowiak (Tornado Ognik)
Piotr Skrzypczak (Tornado Ognik)

FarbSystem – Imperium Łazarskie 3:3 (0:1)

34′ 36′ Bartosz Wróbel, 23′ Mateusz Murawski – 18′ 40′ Rafał Mrugalski, 37′ Bartosz Kędzierski
Leszek Kołecki (Imperium Łazarskie)
Błażej Nowaczyk (Imperium Łazarskie)

Ejbry Luboń – PWW Boekestijn 5:2 (3:2)

18′ 33′ Damian Różański, 5′ Tobiasz Tykwic, 14′ Artur Rożek, 34′ Michał Gawron – 8′ Dariusz Foltyn, 12′ Krzysztof Marciniak
Damian Różański (Ejbry Luboń)

forBET 3. WL Liga: Decydujący gol Semplera

W trzeciej lidze na środowy wieczór zostały zaplanowane dwa pojedynki, z których do skutku doszedł jeden. Szukamy Sponsora na boisko MDK przybyli w ledwie pięcioosobowym składzie i zrezygnowali z występu przeciwko Colquimice. Oba zespoły rozegrały mecz sparingowy, a na konto FCC wpadły trzy darmowe punkty. Karny punkt otrzymali za to Szukający Sponsora.

Jedna bramka zadecydowała o wygranej Semplera w prestiżowym pojedynku z Kwiatowym. W barwach beniaminka występuje trzech byłych zawodników drużyny występującej w koszulkach z wizerunkiem Tsubasy. Bohaterem Semplera został kapitalnie broniący Maciej Piechura, ale to Sebastian Pięta zapewnił swojej drużynie trzy oczka zdobywając gola w 35 min. Dzięki wygranej Sempler zachował pozycję wicelidera, ale też zrównał się punktami z liderującym Luis&Spółka.

FC Kwiatowe – Sempler 0:1 (0:0)