Luis&Spółka i Dom Wydawniczy Rebis nadal niepokonani

Zwycięstwami Magicznego Świata, Luis&Spółka i Domu Wydawnicznego Rebis zakończyły się poniedziałkowe pojedynki rozpoczynające 5. kolejkę jesiennej edycji. Wszystkie trzy drużyny utrzymały miejsca w czołówkach swoich grup.

forBET 2. WL Liga: Magiczny Świat liderem grupy A

Oni po dwóch zwycięskich meczach przegrali trzeci mecz na jesień, natomiast Magiczny Świat wygrał trzeci pojedynek, a drugi raz z rzędu zgarnął komplet punktów. Po kwadransie i golu Aleksandra Lewandowskiego MŚ prowadził 1:0. W drugiej połowie dalej dominował, a przewagę udokumentował kolejnymi trafieniami. Sprawa trzech punktów wyjaśniła się dziewięć minut przed końcem, gdy piłkę do siatki skierował Marcin Wawrzyniak. Magiczny Świat prowadził 5:0. W 39 min honorowego gola zmniejszającego porażkę zdobył Kacper Wilczak. Po poniedziałkowej kolejce Magiczny Świat objął pozycję lidera grupy A.

Oni – Magiczny Świat 1:5 (0:1)

39′ Kacper Wilczak – 15′ Aleksander Lewandowski, 25′ Adrian Szałecki, 26′ Łukasz Wawrzyniak, 28′ Mateusz Gołębiowski, 31′ Marcin Wawrzyniak
Aleksander Lewandowski (Magiczny Świat)

forBET 3. WL Liga: Luis&Spółka i DW Rebis nie zatrzymują się

Kolejne wygrane na swoje konta zapisali beniaminkowie. Luis&Spółka wygrali czwarty mecz, Dom Wydawniczy Rebis trzeci raz pokonał przeszkodę. Pierwsze połowy spotkań nie były najlepsze w wykonaniu faworytów. Luis otworzył wynik dopiero w 20 min, a Rebis remisował z Atmosfericiem 2:2. ICPen długo sprawiał problemy, ale w końcu nie wytrzymał naporu. Po półgodzinie L&S wygrywali 3:1, a w ostatnich trzech minutach powiększyli przewagę do czterech trafień ostatecznie wygrywając 5:1. Taką samą różnicą goli wygrał Rebis, który pokonał FCA 7:3. Łatwo jednak nie było, choć pięć minut po wznowieniu gry po przerwie beniaminek wygrywał 4:2. W 31 min gola kontaktowego zdobył Dominik Tomczak i dał nadzieję Atmosfericiowi na urwanie punktu rywalowi. Ostatnie pięć minut wyjaśniło kto w tym meczu był drużyną lepszą. Bartłomiej Cmok skompletował hattricka, a Tomasz Majer wraz z Maciejem Łazarem po raz drugi wpisali się na listę strzelców.

Luis&Spółka utrzymał pozycję lidera w grupie A, Rebis awansował na trzecią lokatę w grupie B.

Luis&Spółka – ICPen 5:1 (1:0)

24′ 38′ Jakub Barłożek, 20′ Marcin Michalak, 30′ Marek Michalak, 39′ Stanisław Ogiba – 24′ Marcin Witkowski
Mateusz Chałasz (ICPen)
Jakub Barłożek (Luis&Spółka)

Dom Wydawniczy Rebis – FC Atmosferić 7:3 (2:2)

18′ 22′ 39′ Bartłomiej Cmok, 20′ 38′ Tomasz Majer, 25′ 35′ Maciej Łazar – 13′ Bartosz Siejak, 18′ Krzysztof Nalepa, 31′ Dominik Tomczak