FC Nankatsu liderem grupy mistrzowskiej

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl wygrała ważny mecz w kontekście walki o brąz i wyjazd na mistrzostwa Polski. FC Nankatsu pokonuje Onych i wskakuje na pierwsze miejsce w grupie mistrzowskiej. Gietewu trzy punkty bliżej utrzymania na zapleczu elity.

forBET 1. WL Liga: Hurtownia.Fajerwerkowo.pl bliżej brązowych medali

Pojedynek grupy mistrzowskiej pomiędzy Hurtownią.Fajerwerkowo.pl i Biurem Podróży Almatur miał dwa oblicza. W pierwszej odsłonie Pirotechnicy osiągnęli przewagę czterech goli i na przerwę schodzili z wysokim prowadzeniem. Strzelanie rozpoczęli już w na samym starcie, gdy w 1 min gola na 1:0 zdobył Marcin Pawlak. Po zmianie stron do głosu doszedł Almatur, ale nie był w stanie ruszyć w skuteczny pościg za rywalem. Zawodnicy beniaminka zdobyli dwa gole, ale stracili także dwóch zawodników i mecz kończyli w pięcioosobowym składzie. Fajerwerkowo wygrało 4:2 i umocniło się na trzecim miejscu.

Hurtownia.Fajerwerkowo.pl – Biuro Podróży Almatur 4:2 (4:0)

1′ Marcin Pawlak, 8′ Radosław Oblizajek, 14′ Damian Smolarek, 16′ Damian Tafelski – 27′ Marek Michalak, 36′ Jakub Tomaszkiewicz
Bartłomiej Kryczka (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)
Marcin Pawlak (Hurtownia.Fajerwerkowo.pl)

forBET 2. WL Liga: FC Nankatsu pierwsi

Zwycięstwami FC Nankatsu i Gietewu zakończyły się drugoligowe potyczki. Były to ważne wygrane. Nankatsu pokonało Onych 6:2 i na starcie trzynastej serii wskoczyło na pozycję lidera grupy mistrzowskiej. Już po pięciu minutach FCN prowadził 2:0, po kwadransie 3:0, a dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem różnicą pięciu goli. Oni zdołali trafić dwa razy, ale nie byli w stanie ruszyć w pościg za rozpędzonym rywalem. W ostatniej minucie wynik meczu na 6:2 ustalił Hubert Raczak.

Po ośmiu minutach starcia Gietewu z Kolibem na koncie obu zespołów było łącznie pięć bramek. Trzy z nich zapisali zawodnicy czerwono-czarnych, którzy byli bardziej zdeterminowani do zdobycia trzech oczek. Musieli wygrać, gdyż po ostatnich stratach punktów w ich oczy zajrzało widmo spadku. W 28 min osiągnęli przewagę dwóch trafień i nie oddali jej do końca. Pięć minut przed końcem Kolib złapał kontakt z Gietewu, ale w 37 min gola na 5:3 zdobył, drugi raz w meczu, Mateusz Jóźwiak.

Kolib Luboń FC – Gietewu 3:5 (2:3)

5′ Dariusz Bąkowski, 6′ Filip Bąkowski, 35′ Wojciech Król – 1′ 28′ Ivan Kost, 8′ 37′ Mateusz Jóźwiak, 3′ Gracjan Drzymała
Ivan Kost (Gietewu)

Oni – FC Nankatsu 2:6 (0:3)

32′ Paweł Jassem, 34′ Mateusz Magdoń – 22′ 27′ Michał Mikołajczak, 3′ Mikołaj Dawidowski, 5′ Mateusz Graczyk, 12′ Przemysław Drab, 40′ Hubert Raczak