Piłkarski maraton zakończył szóstą kolejkę

transkrupka.pl i Trans-Stal Luboń wracają na pierwsze miejsca w swoich ligach. Archiwum X zgarnia drugi komplet punktów na wiosnę. Imperium Łazarskie po niedzielnych grach dopisuje cztery punkty do ligowej klasyfikacji.

forBET 1. WL Liga: transkrupka.pl lepsza od Pobiedzików

Transkrupka.pl nie zmarnowała znakomitej okazji na wyprzedzenie Olimpii i po pojedynku z Pobiedzikami dopisała do swojego dorobku trzy oczka. Do przerwy nowy-stary lider remisował 1:1, ale po zmianie stron udowodnił swoją wyższość. Jeszcze przed upływem trzydziestej minuty gry transkrupka.pl po dwóch dubletach Michała Golaka i Nikodema Jasiny wygrywała 4:1. W końcówce Pobiedzikom, po wymianie ciosów, udało się zmniejszyć rozmiary porażki do dwóch goli. Transkrupka wróciła na pierwsze miejsce, ma trzy punkty przewagi nad obrońcami tytułu, ale też dwa mecze więcej rozegrane.

transkrupka.pl – Pobiedziki 6:4 (1:1)

12′ 28′ Michał Golak, 23′ 26′ Nikodem Jasina, 37′ Wojciech Giełda, 39′ Damian Knapski – 17′ 38′ Dawid Norek, 30′ 40′ Cyryl Stolpniewski
Wojciech Giełda (transkrupka.pl)

forBET 2. WL Liga: Wysoka wygrana Archiwum X

Wysokim zwycięstwem Archiwum X zakończył się jedyny drugoligowy pojedynek rozegrany w niedzielę. Szturmowcy na boisko przy ulicy Grunwaldzkiej przybyli w ledwie pięcioosobowym zestawieniu, który nie był w stanie podjąć wyrównanej walki z beniaminkiem. Archiwum zachowało się fair-play i wyrównało składy. Nie miało to żadnego wpływu na przebieg meczu. Beniaminek wygrał 9:1. Królami polowania zostali Mikołaj Wrombel (cztery gole) i Damian Grat (hattrick).

Archiwum X – Szturmowcy 9:1 (5:0)

5′ 10′ 13′ 22′ Mikołaj Wrombel, 3′ 12′ 27′ Damian Grat, 25′ Maciej Galin, 33′ Krzysztof Wower – 23′ Jakub Owczarek
Mikołaj Wrombel (Archiwum X)

forBET 3. WL Liga: Cztery punkty Imperium Łazarskiego

Do ścisłej czołówki grupy B dołączyło Imperium Łazarskie, które w niedzielę rozegrało dwa spotkania – oba z wymagającymi rywalami. W pierwszym meczu Łazarscy ograli wicelidera, Inter City 5:1. Już po sześciu minutach Imperium wygrywało 3:0. Gole dla zawodników ubranych w czarne trykoty strzelali Zbigniew Urbaniak (dwie) i Sławomir Szalczyk. Nadzieję na odrobienie strat w 22 min dał Mikołaj Pełka, ale w końcówce mecz zamknęli Bartosz Kędzierski i Szalczyk. W drugim pojedynku na pięć minut przed końcem Imperium wygrywało 1:0, ale musiało zmagać się z huraganowymi atakami Diadala, który w końcu dopiął swego. W 35 min Bartosz Jóźwiak wyrównał stan gry, a 120 sekund później prowadzenie dał Adrian Madajczyk. Gdy wydawało, że mecz zakończy się wygraną Diadala gola na wagę cennego punktu zdobył Szalczyk, który niedzielę zakończył z czterema trafieniami.

Zostajemy przy grupie B. W trzecim pojedynku FTF zmierzył się z Mistrzami Dżedaj. Był to ważny dzień dla beniaminka, który odniósł pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach forBET WL Ligi. Po pierwszej odsłonie FTF wygrywał już 5:1, ale w drugiej połowie pozwolił rywalom na więcej. Mistrzowie Dżedaj ruszyli w pościg i po trzeciej bramce Jędrzeja Ścisłowskiego tracili do debiutantów jednego gola. Remisu jednak nie zdołali wywalczyć. W 39 min strzelanie zakończył Błażej Lewandowski, który przypieczętował premierową wygraną dla FTF.

Czas na grupę A. Podobnie jak w grupie B odbyły się trzy spotkania. W starciu, którego stawką było przysłowiowe sześć oczek Obligain okazał się minimalnie lepszy od KKS Południe. Zawodnicy ubrani w szare trykoty dwukrotnie obejmowali prowadzenie za sprawą Patryka Łaskiego. Dwukrotnie też do wyrównania doprowadzał KKS, a na listę strzelców wpisywał się Marcin Tomaszewski. Ostatnie słowo należało do najlepszego snajpera Obligainu – Radosława Ochnio. W 32 min zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 3:2.

Trans-Stal Luboń po raz drugi podczas szóstej serii rozgromiło swojego rywala. Do 17:0 z Los Amarillos w niedzielę beniaminek dorzucił 11:0 z Magną. Wygrana zakończyła się awansem na pozycję lidera. Do gry pną się Jeżyckie Koziołki, które odniosły drugą wygraną z rzędu. W ostatnim niedzielnym spotkaniu były drugoligowiec nie miał problemów z ograniem Szukamy Sponsora. Zespół z Jeżyc odniósł wysokie zwycięstwo 9:1.

Inter City – Imperium Łazarskie 1:5 (0:3)

22′ Mikołaj Pełka – 3′ 5′ Zbigniew Urbaniak, 6′ 38′ Sławomir Szalczyk, 35′ Bartosz Kędzierski
Łukasz Lekier (Inter City)
Zbigniew Urbaniak (Imperium Łazarskie)

KKS Południe – Obligain 2:3 (1:2)

9′ 24′ Marcin Tomaszewski – 5′ 12′ Patryk Łaski, 32′ Radosław Ochnio
Michał Adamski (KKS Południe)
Patryk Łaski (Obligain)

Diadal – Imperium Łazarskie 2:2 (0:1)

35′ Bartosz Jóźwiak, 37′ Adrian Madajczyk – 4′ 40′ Sławomir Szalczyk
Sławomir Szalczyk (Imperium Łazarskie)

Trans-Stal Luboń – Magna 11:0 (5:0)

7′ 29′ 36′ Maciej Brauza, 9′ 24′ 39′ Michał Wojciechowski, 5′ 32′ Piotr Kowalak, 2′ Bartosz Rybak, 16′ Dariusz Stachowiak, 26′ Paweł Wieczorek
Maciej Brauza (Trans-Stal Luboń)

FTF – Mistrzowie Dżedaj 6:4 (5:1)

17′ 18′ Paweł Narożny, 5′ Aleksander Ciechanowicz, 10′ Radosław Przybylski, 16′ Maciej Narożny, 39′ Błażej Lewandowski – 6′ 27′ 35′ Jędrzej Ścisłowski, 32′ Mateusz Trzybiński
Jędrzej Ścisłowski (Mistrzowie Dżedaj)

Jeżyckie Koziołki – Szukamy Sponsora 9:1 (4:1)

13′ 25′ 38′ Marcin Pajchrowski, 3′ 15′ Piotr Marciniak, 24′ 37′ Damian Pajchrowski, 18′ Vitaliy Krik, 35′ Łukasz Szykowny – 4′ Damian Smyk
Piotr Marciniak (Jeżyckie Koziołki), Michał Szmyt (Szukamy Sponsora)