Pierwszy krok mistrzów

IKP Olimpia rozpoczęła tydzień od zdobycia Superpucharu, a zakończyła go wygraną na inaugurację z Desperados. W trzeciej lidze debiutowały trzy zespoły: FC Niedzielni, Trans-Stal Luboń i FTF. Premierowe wygrane odniosły dwie pierwsze drużyny.

1. WL Liga: IKP zaczyna od wygranej

Nie był to łatwy mecz dla IKP Olimpii. Desperados postawili się i sprawili problemy obrońcom tytułu. Pojedynek rozpoczął się planowo. W 3 min trafił Jacek Dembiński, a po kilkudziesięciu sekundach Jarosław Janicki podwyższył wynik na 2:0. Po upływie 10 min było już 2:2. Dwa razy Łukasza Machowinę pokonał Tomasz Majer i mecz rozpoczął się od nowa. Rezultat nie uległ zmianie do przerwy, a na kolejnego gola trzeba było czekać do 25 min. Pierwszy krok do zwycięstwa zrobił Michał Mirecki, drugi Bartosz Szpalik, który przed upływem półgodziny gry trafił na 4:2. Nadzieje na remis dla Desperados dał jeszcze Marcin Bury, ale ostatecznie Olimpia wygrała różnicą dwóch bramek. Wynik na 5:3 w 39 min ustalił Szpalik.

Desperados – IKP Olimpia 3:5 (2:2)

6′ 9′ Tomasz Majer, 37′ Marcin Bury – 29′ 39′ Bartosz Szpalik, 3′ Jacek Dembiński, 4′ Jarosław Janicki, 25′ Michał Mirecki
5-5
Bartosz Szpalik (IKP Olimpia)

3. WL Liga: Premierowe zwycięstwa Niedzielnych i Trans-Stal

FC Niedzielni i Trans-Stal Luboń przygodę z WL Ligą rozpoczęli od wygranych. FCN pokonał innego debiutanta – FTF 2:1. Do przerwy zawodnicy ubrani w czerwone trykoty prowadzili 1:0 po golu Damiana Nowickiego. Wynik na 2:0 w 34 min podwyższył Kamil Najdek. FTF zdołał strzelić gola kontaktowego, ale stało się to za późno, bo minutę przed zakończeniem pojedynku. Bramka Adama Olejniczaka ustalił wynik potyczki.

Trans-Stal nie miał litości dla przebudowanego Semplera. Do gry na WL Lidze w barwach beniaminka powrócił Piotr Kowalak, który kiedyś kierował grą mistrzowskiej Sekcji SSL. Przywitał się w najlepszy możliwy sposób – hattrickiem. Jego bramki dały trzybramkowe prowadzenie po pierwszej połowie i zakończyły strzelanie w tym spotkaniu. Luboński Trans-Stal wygrał 8:1. Po pierwszej kolejce został liderem grupy A.

FTF – FC Niedzielni 1:2 (0:1)

39′ Adam Olejniczak – 15′ Damian Nowicki, 34′ Kamil Najdek
Damian Nowicki (FC Niedzielni)
1-4

Sempler – Trans-Stal Luboń 1:8 (0:3)

31′ Marcin Sędziak – 15′ 17′ 38′ Piotr Kowalak, 21′ 22′ Michał Wojciechowski, 9′ Bartosz Rybak, 24′ Dariusz Stachowiak, 25′ Łukasz Nowak