IKP Olimpia zwycięża w Superpucharze

Trzyzespołowa rywalizacja najlepszych z jesieni zakończyła się triumfem IKP Olimpii. Pięciokrotni zdobywcy Superpucharu WL Ligi wygrali oba mecze – z Chłostą 3:0, z Kolibem Luboń 1:0. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został wybrany reprezentant Kolibu – Piotr Gębala.

Walka o Superpuchar rozpoczęła się od potyczki dwóch drugoligowców – Chłosty i Kolib-u. Na pierwszego gola na otwartych boiskach w 2021 roku nie czekaliśmy długo. Już w 2 min do siatki trafił Dominik Przybylski, który dał prowadzenie drużynie z Lubonia. Kolib poszedł za ciosem, ale na podwyższenie rezultatu musiał poczekać do 11 min, gdy Jakuba Majchrzaka pokonał najlepszy na boisku – Piotr Gębala. Nadzieje na remis dla Chłosty przedłużył Szymon Korczyk, lecz stało się to zbyt późno. Na gola na 2:2 zabrakło już czasu i, żeby myśleć o Superpucharze beniaminek drugiej ligi musiał dokonać niemożliwego, czyli pokonać Olimpię.

Rozgrywki o Superpuchar kończyły dwa mecze z udziałem IKP. Hegemoni jesiennej edycji walkę o piąty triumf  rozpoczęli od meczu z Chłostą. Wygrali 3:0, ale dwie bramki strzelili w ostatnich trzech minutach gry. Wynik spotkania w 4 min otworzył Jacek Grocholewski, a dziewięć minut później rezultat podwyższył jego imiennik – Jacek Dembiński. Spotkanie golem zakończył Piotr Nowak. Efektowna wygrana pozwoliła na komfort w ostatnim pojedynku przeciwko Kolibowi. Olimpii do zwycięstwa potrzebny był remis. Zespół z Lubonia na tle wyżej notowanego rywala zaprezentował się bardzo dobrze. Górą jednak było doświadczenie. W 5 min trafił Tomasz Kwaśnik i to wystarczyło. Zawodnicy Kolibu sprawiali problemy defensywie IKP, ale nie potrafili pokonać najlepszego bramkarza poprzedniego sezonu – Łukasza Machowiny. Olimpia wygrała 1:0 i walkę o Superpuchar zakończyła na pierwszym miejscu. Był to ich czwarty triumf z rzędu.

Wyniki

Chłosta – Kolib Luboń FC 1:2 (14’ Szymon Korczyk – 2’ Dominik Przybylski, 11’ Piotr Gębala)
IKP Olimpia – Chłosta 3:0 (4’ Jacek Grocholewski, 13’ Jacek Dembiński, 15’ Piotr Nowak)
Kolib Luboń FC – IKP Olimpia 0:1 (5’ Tomasz Kwaśnik)