transkrupka.pl z brązowym medalem WL Ligi

Zakończył się jesienny sezon na WL Lidze. Ostatnim akcentem rywalizacji była walka o brązowe medale pierwszej ligi, którą ostatecznie wygrała transkrupka.pl.

1. WL Liga: Brąz dla transkrupki.pl

Sprawa przed ostatnimi dwoma meczami w elicie była prosta. Zwycięzca meczu Fajerwerkowo.pl – transkrupka.pl wskakiwał na trzecie miejsce i musiał mocno trzymać kciuki za porażkę Pobiedzików w starciu z Olimpią. Podział punktów kończył emocje. Przy wyniku remisowym brąz zgarniali pomarańczowo-czarni. Pirotechnicy i transkrupka walczyli o pierwszy medal w 1. WL Lidze. Mecz znakomicie ułożył się dla tej drugiej drużyny. Strzelanie rozpoczęło się w 1 min po golu Michała Golaka. Kapitan dał jasny sygnał, że w tym spotkaniu transkrupka musi wygrać. Strzelił jako pierwszy i ostatni pieczętując wysoką pięciobramkową wygraną 8:3. Do przerwy jego drużyna prowadziła 4:0, a po zmianie stron nie pozostawiła złudzeń kto był lepszy w tym spotkaniu.

Pobiedziki musiały zdobyć choć punkt w meczu z Olimpią. Byli blisko, ale kapitalną obroną kilka sekund przed końcem spotkania popisał się Łukasz Machowina. Po 35. minutach IKP prowadziło 6:2. Ostatnie fragmenty były jednak nerwowe. Pobiedziki z minuty na minutę rozkręcały się i trzykrotnie skierowały piłkę do siatki. Pomarańczowo-czarni rzucili się w końcówce do huraganowych ataków, ale Olimpia utrzymała upragnione dla transkrupki.pl zwycięstwo. Pobiedziki jesienną kampanię zakończyły na czwartej lokacie. Do trzeciego miejsca zabrakło punktu.

Fajerwerkowo.pl – transkrupka.pl 3:8 (0:4)

22′ 34′ Dawid Zuchniarek, 29′ Bartłomiej Kryczka – 1′ 40′ Michał Golak, 9′ 11′ Wojciech Giełda, 20′ 28′ Mateusz Cwojdziński, 30′ Nikodem Jasina, 38′ Piotr Grunt
Damian Tafelski (Fajerwerkowo.pl)
1-6
Wojciech Giełda (transkrupka.pl)

Pobiedziki – IKP Olimpia 5:6 (1:2)

12′ 22′ 36′ Maciej Ciszewicz, 37′ Piotr Makowski, 39′ Michał Waszkowiak – 8′ 28′ 31′ Piotr Nowak, 19′ 35′ Jacek Dembiński, 26′ Jarosław Janicki