Archiwum X w drugiej lidze

Archiwum X po wygranej nad Pocztowymi Krwinkami awansował do drugiej ligi. Mecze o niższe lokaty zakończyły się wygranymi Imperium Łazarskiego, KKS Południa, FC Atmosfericia, Fresh Cargo i Ejbrów Luboń.

3. WL Liga: Archiwum X wraca do drugiej ligi

Oficjalnie zakończyły się rozgrywki jesiennego sezonu w trzeciej lidze. Na koniec rywalizacji odbyły się mecze o miejsca. Najważniejszy był o piątą lokatę, która w ostatecznym rozrachunku dawała awans do drugiej ligi. Emocji w starciu Archiwum X z Pocztowymi Krwinkami nie było zbyt wiele. Po czterech minutach AX prowadził po golu Marcina Biniasza, a na przerwę schodził z wynikiem 2:0. Drugiego gola strzelił Mikołaj Wrombel, który trzy minuty po wznowieniu trafił na 3:0. W 28 min Radosław Jesiołkiewicz dał nadzieje Pocztowcom, ale szybko rozwiał je Maciej Galin, który dołożył dublet ustalający wynik meczu. Archiwum X wygrał 5:1 i po czterech latach wrócił do drugiej ligi. Krwiodawcy na promocję czekają od sezonu Jesień 2017.

Niedzielna kolejka rozpoczęła się od meczów o 11. i 13. 15. lokatę bez gry wywalczyły Ejbry, a 9. KKS Południe. W obu przypadkach drużyny rywali (odpowiednio Cosmo Group i Diadal) nie zebrały kadry na mecze. Jedenastą lokatę wywalczył FC Atmosferić, który po heroicznym boju pokonał Czerwone Krwinki 2:1. Zwycięstwo udało się wyszarpać w 39 min po golu Bartosza Siejaka. Wcześniej FCA wygrywał 1:0 po trafieniu Mikołaja Janiaka, ale pięć minut przed końcowym gwizdkiem remisował 1:1. Do siatki piłkę skierował Adrian Korach. Trzynaste miejsce zajęło Fresh Cargo, które ograło różnicą czterech goli Obligain. Mecz rozpoczął od gola Radosława Ochnio, na którego w 4 i 5 min odpowiedział Łukasz Sałata. Prowadzenia Fresh Cargo już nie oddało. Sałata dorzucił kolejne dwa gole, a jego zespół wygrał 7:3.

Na zakończenie sezonu w trzeciej lidze odbył się mecz o 7. miejsce, którego zwycięzca oprócz wywalczenia wyższej lokaty zdobywał także prawo gry w poniedziałkowym TIFO Pucharze Wiary Lecha. Imperium Łazarskie nie pozostawiło złudzeń i po bardzo dobrej drugiej części pokonało Semplera 9:3. W 10 min zespół z Łazarza przegrywał 1:2, ale zdołał się podnieść i jeszcze przed przerwą odwrócił wynik o 180 stopni. Po zmianie stron Imperium odskoczyło Semplerowi, który nie był w stanie dogonić rozpędzonego rywala. Po trzy bramki dla zawodników ubranych w czarne trykoty zdobyli Sebastian Kozela i Bartosz Kędzierski. Ten drugi rozpoczął i zakończył strzelanie w tym spotkaniu.

Obligain – Fresh Cargo 3:7 (1:4)

2′ 39′ Radosław Ochnio, 27′ Marcel Łaski – 4′ 5′ 21′ 23′ Łukasz Sałata, 10′ 12′ Krzysztof Łuczak, 22′ Robert Wawrzonkowski
1-3
Łukasz Sałata (Fresh Cargo)

Czerwone Krwinki – FC Atmosferić 1:2 (0:0)

35′ Adrian Korach – 23′ Mikołaj Janiak, 39′ Bartosz Siejak
3-3
Bartosz Siejak (FC Atmosferić)

Archiwum X – Pocztowe Krwinki 5:1 (2:0)

18′ 32′ Mikołaj Wrombel, 32′ 34′ Maciej Galin, 4′ Marcin Biniasz – 28′ Radosław Jesiołkiewicz
Maciej Galin (Archiwum X), Mateusz Bazarnik (Pocztowe Krwinki)
6-4
Mikołaj Wrombel (Archiwum X)

Sempler – Imperium Łazarskie 3:9 (2:3)

5′ Artur Forszpaniak, 10′ Andrzej Rembalski, 35′ Krzysztof Andrzejczak – 2′ 12′ 40′ Bartosz Kędzierski, 17′ 22′ 33′ Sebastian Kozela, 31′ Łukasz Szerszeń, 33′ Leszek Kołecki, 36′ Sławomir Szalczyk