Winiary najlepsze w drugiej lidze, Chłosta w trzeciej

Winiary FC wygrywają drugą ligę, Chłosta najlepsza na trzecim froncie. Niejako w cieniu tych wydarzeń Poznaniacy zdobywają drugi raz z rzędu wicemistrzostwo WL Ligi.

1. WL Liga: Poznaniacy ze srebrnymi medalami

Sprawa była prosta. Zwycięstwo dawało Poznaniakom tytuł wicemistrzowski, transkrupce awans na trzecią lokatę i dobrą pozycję wyjściową przed atakiem na srebro, a … Pobiedzików oraz Fajerwerkowo satysfakcjonował podział punktów. Zawodnicy ubrani w czarne trykoty wyszli na prowadzenie już po pięciu minutach, gdy Roberta Kaczmarka pokonał Michał Golak. Po kwadransie był remis 1:1. Wyrównał Dawid Brudniewicz. Kolejne bramki wpadły w pierwszych dziesięciu minutach drugiej odsłony. Najpierw przepięknym uderzeniem popisał się Szymon Rachuta. Transkrupka.pl drugi raz objęła prowadzenie. Długo go jednak nie utrzymała. Po 120 sekundach wyrównał Wojciech Schoen, a w 27 min Poznaniacy wygrywali 3:2 po golu Michała Siatkowskiego. Do końca spotkania bramek już nie obejrzeliśmy. Poznaniacy pokonali ostatnią przeszkodę w jesiennej edycji i drugi raz z rzędu zgarnęli srebro WL Ligi. Transkrupka w najbliższy poniedziałek stanie do walki o brązowe krążki. Będzie musiała pokonać bezpośredniego rywala do zajęcia trzeciego miejsca – Fajerwerkowo.pl, a także liczyć na porażkę Pobiedzików z Olimpią.

Poznaniacy – transkrupka.pl 3:2 (1:1)

15′ Dawid Brudniewicz, 24′ Wojciech Schoen, 27′ Michał Siatkowski – 5′ Michał Golak, 22′ Szymon Rachuta
3-3
Szymon Rachuta (transkrupka.pl)

2. WL Liga: Winiary FC najlepsze

Winiarom do mistrzostwa drugiej ligi wystarczał remis, Mechaniczna Pomarańcza musiała wygrać. Obu zespołów nie interesowała walka o awans, gdyż ten udało się wywalczyć wcześniej. Z wysokiego C decydujące starcie rozpoczęły Winiary FC. W 2 min bramkarza Mechanicznej pokonał Łukasz Cendalski, a po siedmiu minutach i trafieniu Macieja Niezborały lider rozgrywek prowadził 2:0. Przed przerwą Mechaniczna złapała kontakt bramkowy za sprawą Mikołaja Daszkiewicza. Na więcej Winiary już nie pozwoliły. Po zmianie stron oglądaliśmy dwa gole, oba wpadły na konta zawodników WFC. W 31 min prowadzenie podwyższył Marcin Daniel, a strzelanie w meczu o złoto zakończył Patryk Łapiński. Winiary wygrały 4:1 pieczętując tym samym mistrzostwo drugiego szczebla. Mechaniczna w klasyfikacji końcowej zajęła drugą lokatę. Do elity wróci po półrocznej banicji.

Winiary FC – Mechaniczna Pomarańcza 4:1 (2:1)

2′ Łukasz Cendalski, 7′ Maciej Niezborała, 31′ Marcin Daniel, 39′ Patryk Łapiński – 17′ Mikołaj Daszkiewicz
3-7
Marcin Daniel (Winiary FC)

3. WL Liga: Chłosta wygrywa w finale ligi

Znakomite pięć minut po przerwie w wykonaniu Chłosty zadecydowały o tym, który zespół był najlepszy w trzeciej lidze. Do przerwy dwóch nowych-starych beniaminków zagrało na remis. W 5 min trafił Konrad Repecki, a cztery minuty później wyrównał najlepszy strzelec ligi Damian Tomczak. Identycznie, jak pierwszą część, Chłosta zaczęła drugą. Po pięciu minutach od wznowienia gry piłkę do siatki skierował Mateusz Wiśniewski. Mecz kilka chwil później zamknął Dominik Bednarek, który w 27 i 28 min trafiał na 3:1 i 4:1. Wynik meczu, po kolejnych 180 sekundach, ustalił Łukasz Falkowski. Chłosta wygrała 5:1 i wywalczyła złote medale. Dentes zgarnął srebrne krążki, a oba zespoły spotkają się ponownie już w drugiej lidze.

Chłosta – Dentes Stomatologia 5:1 (1:1)

27′ 28′ Dominik Bednarek, 5′ Konrad Repecki, 25′ Mateusz Wiśniewski, 31′ Łukasz Falkowski – 9′ Damian Tomczak